TodayUA.com


Останні новини

За яку суму реконструють Татарбунарську та Кілійську зрошувальні системи

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Росія не зможе вирішувати, де закінчується Європа

Июль 10
15:34 2025


Росія сьогодні намагається диктувати, де має закінчуватися Європа, але ці спроби не принесуть Москві успіху.

Про це на Міжнародній конференції з відновлення України заявив президент Чеської Республіки Петр Павел, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цитуючи Президента Володимира Зеленського про необхідність аналога «Плану Маршалла» для відновлення України, Павел згадав приклад власної країни, яка після отримання доступу до оригінального Плану після Другої світової війни під тиском Москви була вимушена відмовитися від фінансування, що «відкинуло повернення Чехії до Європи на десятиріччя».

«Сьогодні Москва знову претендує на право вирішувати, де закінчується Європа. Але цього разу ці претензії не пройдуть. Україна обрала свій шлях, і ми підтримали її вибір. Сучасний план Маршалла має відображати цей вибір. Не лише як інструмент відновлення, а й як політичне зобов’язання щодо майбутнього України як частини Європи», – заявив Павел.

«Основи цих зусиль вже закладено: План для України, Український Механізм ЄС, вражаюча робота уряду України, Європейської комісії та міжнародних партнерів. Але це лише елементи. Зараз нам потрібна ширша, амбітніша структура – така, що об’єднає державне лідерство, приватний капітал, інституційні реформи та стратегічне бачення», — вважає чеський президент.

Він зазначив, що підготовка до відновлення має відбуватися «ще до того, як зброя замовкне», адже тоді треба буде негайно розпочати роботу із вже готовими «планами, ресурсами і партнерствами».

Для досягнення цілей відновлення України, вважає Павел, необхідна ширша політична коаліція, у якій би разом з ЄС та державами-членами також були демократичні партнери, такі як США, Велика Британія та інші, які б розділили стратегічну відповідальність і координацію.

Також, на думку президента Чехії, варто відійти від фрагментарної координації до реального управління процесом відновлення, де існував би центр прийняття рішень, здатний визначати пріоритети, управляти ресурсами, забезпечувати результат та його оцінку.

При цьому важлива наявність єдиної цифрової платформи, на якій би відображалися всі проєкти, що зробило б їх видимими і прозорими для громадян, інвесторів і партнерів.

Окрім цього, Павел вважає, що рушієм відновлення мають бути приватні інвестиції, при цьому нагадуючи, що заморожені російські активи також мають активно використовуватися у цьому процесі.

Павел зауважив, що відновлення України має йти нога в ногу із поступовою інтеграцією в єдиний європейський ринок, при цьому ЄС має інвестувати в можливість України вибудовувати інституціональні спроможності, підтримувати людський капітал шляхом освіти і обміну знаннями.

На думку Павла, ресурси мають відповідати можливостям, і країни-учасники процесу відновлення України мають робити внесок у тих сферах, де вони є найбільш успішними.

Найбільш постраждалі регіони України повинні стати центрами відновлення, сказав Павел, розповівши про внесок Чехії у відновлення на місцях, в тому числі щодо доступу до чистої води, енергетики, охорони здоров’я, освіти та підтримки життєво важливих послуг.

«Відновлення України – це не просто перебудова країни. Це стратегічна інвестиція в майбутнє Європи, в нашу стабільність та в довіру до того, за що ми виступаємо», — підсумував Павел.

Читайте також: Президент Євроради визначив «чотири стовпи» розвитку України

Як повідомлялося, в італійській столиці Римі сьогодні розпочалася 4-та Конференція з питань відновлення України (URC2025), яка зібрала близько 5 тисяч учасників. В організованому спільно урядами України та Італії заході беруть участь майже 100 урядових делегацій та 40 делегацій від міжнародних організацій, зокрема фінансових. На полях конференції передбачено різноманітні заходи за участю як політиків, так і представників близько 2 тисяч підприємств, місцевої влади та громадянського суспільства.

URC проводиться з 2022 року, попередні конференції були в Лугано, Лондоні й Берліні. Захід вважається найважливішою міжнародною подією, присвяченою відновленню, реконструкції та модернізації України.

Фото: Фейсбук Petr Pavel

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com