TodayUA.com


Останні новини

Російські залізниці зазнали DDoS-атаки: сайт та додаток тимчасово не працюють

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Росія веде колоніальну війну і хоче зробити українців рабами

Июнь 16
01:38 2024


Росія веде колоніальну війну, тому міжнародна спільнота має допомогти Україні відстояти суверенітет і визначати своє майбутнє.

Про це під час відкриття першого Саміту миру заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що неспровокована і незаконна агресія Росії проти України триває вже 28 місяців, тобто 2,5 роки тривають злочини проти людяності, які вчиняє російський режим по всій Україні.

“Ця війна не лише жорстока і сповнена злочинів, вона імперіалістична й колоніальна за своєю природою. Кремль намагається зробити українців і їхніх дітей рабами, використати українські ресурси, знищити їхню культуру та позбавити Україну права вільно обирати свій шлях розвитку й безпекові гарантії”,- заявив Дуда.

Польський лідер зауважив, що Росію часто називають “в’язницею народів”. “Росія залишається найбільшою колоніальною імперією у світі, яка — на відміну від європейських держав — ніколи не пройшла процес деколонізації і ніколи не змогла розібратися з демонами свого минулого”, — наголосив президент Польщі.

Читайте також: Польща на саміті у Вашингтоні говоритиме про членство України в НАТО — Дуда

Дуда переконаний: міжнародна спільнота має чітко сказати, “що у світі більше немає місця для колоніалізму”.

Водночас він зауважив, що Росія діє не сама — вона спирається у своїх злочинних діях на режим Лукашенка: “Він не лише дозволив напасти російській армії зі своєї території, а й ініціював проти Польщі та країн Балтії низку гібридних атак, які тривають понад три роки”.

Глава Польщі підкреслив, що Україна має повне право захищати свій суверенітет і незалежність відповідно до міжнародного права, а світова спільнота зобов’язана надавати Києву необхідну підтримку.

За словами Дуди, мирний договір, який буде напрацьовано, повинен забезпечувати суверенітет України та її право на самостійну зовнішню і внутрішню політику.

Читайте також: Саме Україна має вирішити, коли можливо почати діалог з Росією — президент Євроради

На думку польського лідера, дорога до миру буде довгою. При цьому він наголосив на необхідності “сфокусуватися на менш суперечливих питаннях”, прогрес у яких дасть можливість “далі тиснути на Кремль, щоб він вивів свої війська з України”, і успіх цієї ініціативи залежить від широкого представництва в ній країн ООН.

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні розпочався перший Саміт миру за участі 101 делегації з різних країн та міжнародних організацій. Головними питаннями для обговорення є три складові української Формули миру: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими й повернення викрадених українських дітей.

Фото: KEYSTONE/EDA/POOL//Urs Flueeler

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com