Рютте закликав Європу до конкретних ініціатив щодо миру та гарантій безпеки для України
Країни Європи мають висувати конкретні ініціативи та ідеї щодо досягнення міцного та тривалого миру в Україні та пов’язаних з ним гарантій безпеки.
Про це сьогодні під час участі у пленарній дискусії в рамках Мюнхенської безпекової конференції заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«В Україні… має бути міцний та тривалий мир, у цьому є абсолютна згода між американцями й європейцями. Для наших європейських друзів я б сказав – долучайтеся до обговорення. І не шляхом скарг на те, чи є ви за столом (переговорів — ред.) або ні, а виходьте з конкретними пропозиціями, з ідеями, підвищуйте витрати, щоб забезпечити тренування та продовження бойових поставок. Висувайте конкретні ідеї, наприклад, як можуть виглядати гарантії безпеки», — сказав Рютте.
Він зауважив, що від початку пропонував, щоб представники європейської складової Альянсу, замість висувати такі скарги, переходили до конкретних фаз планування, визначали, якими можуть бути такі зусилля, і який внесок європейські союзники можуть зробити.
«Є дуже чітке спільне розуміння: ми маємо забезпечити, щоб Україна була у можливо кращій позиції під час мирних переговорів. Це означає продовження тренування для України, продовження постачань зброї для України. Щоб за результатом цих переговорів Україна була країною, яка ніколи більше не стикатиметься з викликом з боку Росії або від Володимира Путіна», — зауважив очільник Альянсу.
Відповідаючи на запитання модератора дискусії, Рютте зауважив, що залишається оптимістом щодо подальшого розвитку трансатлантичного партнерства, оскільки під час спілкування із всіма американськими офіційними особами постійно відчував переконання, що Європа й США, — це єдина родина, і «абсолютну відданість» нової адміністрації США зусиллям щодо зміцнення Альянсу, як і очікування від європейських партнерів щодо збільшення оборонних витрат.
«Європейська сторона має нарощувати оборонні витрати, і вони (американці – ред.) праві. Ми не витрачаємо достатньо, і це буде ключовим завданням для Гааги – визначити нові цифри, нові показники, на основі реального змісту того, якими є недоліки та провали, де ми є зараз, і де ми маємо бути, якщо за 4-5 років ми все ще хочемо бути здатними захистити себе», — підкреслив Марк Рютте.
На його переконання, третя ключова проблема, яка постає перед союзниками по НАТО – це необхідність нарощування оборонного виробництва. Генеральний секретар Альянсу нагадав, що наразі Росія виробляє за три місяці стільки ж боєприпасів, скільки всі союзники по НАТО за рік, хоча Альянс, сукупно, є у майже 20 разів більш потужним за Росію за розміром економіки.
Читайте також: Трансатлантичні партнери мають забезпечити підтримку ЗСУ й після припинення вогню — Шольц
«Росія перейшла на воєнні рейки, вона має воєнну економіку, а ми – ні, і ми маємо це зробити. Це буде також добрий бізнес для американців, тому що європейці платять у чотири рази більше до США, ніж США витрачають в Європі. Тож нарощування оборонного виробництва означатиме вливання великої кількості доларів для американської економіки», — додав генеральний секретар НАТО.
Як повідомлялося, у Мюнхені триває щорічна безпекова конференція за участі світових лідерів та політиків, представників наукових кіл та громадськості, які обговорюватимуть найбільш гострі та актуальні проблеми світової стабільності й безпеки.
Сьогодні з промовою до учасників цього форуму звернувся Президент України Володимир Зеленський.
Фото: MSC
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий