Саміт миру мав продовження в залі Генасамблеї ООН
Про це він сказав у коментарі Укрінформу.
У тексті резолюції «Безпека та захищеність ядерних об’єктів України, включаючи Запорізьку АЕС» вказано, що документ, спирається, зокрема, на Саміті миру 15–16 червня, на якому наголошувалося, що «будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися й не шкодити довкіллю і що українські АЕС та установки, зокрема Запорізька, мають залишатися під повним суверенним контролем України», сказав Кислиця.
Загалом резолюція «найрішучішим чином» засуджує російську агресію проти України та окупацію частини її території України, а також підтверджує, що «спроба незаконної анексії окремих регіонів не має законної сили».
Читайте також: Важливий інструмент для України: МЗС відреагувало на ухвалення Генасамблеєю ООН резолюції про ЗАЕС
Постпред звертає увагу, що країни ООН окремо засуджують «незаконне та безпрецедентне силове захоплення Запорізької АЕС» і підкреслюють, «що вже понад два роки на станції залишаються російські військові та інший неуповноважений персонал» і що «прямі загрози безпеці» значно підвищують ризик ядерної аварії або інциденту.
Резолюція наголошує на складній ситуації на ЗАЕС, пов’язаній, зокрема, з відмовою в доступі українському персоналу, «прогалинах у здійсненні планового технічного обслуговування», забезпеченням водою та зовнішнім електропостачанням у зв’язку з атаками на об’єкти критичної енергетичної інфраструктури, встановленням протипіхотних мін у буферній зоні між внутрішньою та зовнішньою огорожею об’єкта та іншими діями російських військових і неуповноваженого персоналу.
Генасамблея вимагає від Російської Федерації негайного припинення агресії проти України та безумовного виведення всіх своїх військових з її території в межах міжнародно визнаних кордонів. Окремо вимагає, аби Росія терміново вивела свій військовий та інший неуповноважений персонал із Запорізької АЕС і повернула станцію під повний контроль України.
Читайте також: У G7 домовилися зменшити залежність від продукції, «пов’язаної з цивільною ядерною енергетикою» РФ
Крім того, документ закликає до негайного припинення нападів Російської Федерації на критичну енергетичну інфраструктуру України, які підвищують ризик ядерної аварії або інцидентів на ядерних об’єктах.
А поки Москва не повернула захоплений об’єкт, вона має надати місії МАГАТЕ «своєчасний і повний доступ до всіх зон на станції, які є важливими для ядерної безпеки та захищеності».
Згідно з документом, Росія має «негайно вилучити всі протипіхотні міни, встановлені вздовж периметру ЗАЕС».
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН ухвалила в четвер українську резолюцію «Безпека та захищеність ядерних об’єктів України, включаючи Запорізьку АЕС». За документ проголосували 99 країн, проти – 9 (Білорусь, Бурунді, Північна Корея, Куба, Малі, Росія, Сирія, Нікарагуа та Еритрея), утрималися — 60. Співавторами резолюції виступили 60 країн.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий