Шольц про врегулювання в Україні: Німеччина, Франція і Британія
«Ви правильно відмітили, що «E3″ – тобто Німеччина, Франція та Велика Британія – діють у тісній співпраці на всіх рівнях і координують свої дії, як у відносинах зі Сполученими Штатами Америки, так і щодо України, яку ми підтримуємо. Ми робимо це розумно, інтегруючи наші зусилля у рамках ЄС, серед країн НАТО та разом із тими партнерами, яких ми потребуємо, щоб ця справа була успішною», — сказав Шольц.
Коментуючи повідомлення про заплановану зустріч у Ер-Ріяді, Шольц підтвердив, що «найближчим часом відбудуться подальші переговори».
«Дозвольте мені не коментувати всі деталі, але певний процес триває. Чи дадуть ці зусилля конкретні результати – передбачити не може ніхто», — додав він.
На цьому тлі німецький канцлер наголосив на «принципах, щодо яких єдині ми, наші друзі у Великій Британії та Франції, а також багато інших».
«Ми повинні досягти негайного покращення ситуації, наприклад, через припинення вогню в повітрі та на морі. Жодна критично важлива інфраструктура більше не повинна зазнавати нападів. Має відбутися обмін військовополоненими та повернення викрадених осіб», — заявив Шольц.
На його переконання, ці кроки сприяли б зміцненню довіри, що дозволило б перейти до подальших, більш глибоких домовленостей.
На цьому тлі очільник уряду ФРН наголосив, що Україна має і надалі отримуватиме підтримку. «Тому ми дуже активно виступаємо за те, щоб США залишалися частиною команди, яка підтримує Україну в її обороні від російської агресії», — додав він.
По-друге, йдеться про те,»щоб ми мали таку ситуацію, за якої Україна могла б почуватися в безпеці у момент, коли зброя замовкне».
«І це буде неможливо без сильної власної демократії. Зрештою, це також означає, що ми маємо спільне розуміння того, що Україна є незалежною, суверенною, демократичною державою, яка рухається в напрямку Європейського Союзу», — заявив Шольц.
Читайте також: Збереження підтримки України — Шольц назвав головне завдання саміту ЄС
Як повідомляв Укрінформ, 6 березня в Брюсселі відбулася спеціальна зустріч Європейської Ради, під час якої глави держав та урядів країн ЄС розглянули шляхи зміцнення європейської оборони та нарощування допомоги для України у контексті заяв та дій адміністрації США щодо зменшення внеску цієї країни у європейську безпеку та військової підтримки для України.
Фото: Europa.EU
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий