Сибіга на Раді Україна-НАТО говоритиме про тиск на Росію, оборонні потреби і гарантії безпеки
Україна готова виконати свою місію із стримування Росії, але для цього їй необхідна відданість та єдність європейських партнерів у допомозі країні та продовженні тиску на Росію.
Про це у Брюсселі під час спільної заяви для преси з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте перед початком Ради Україна-НАТО сказав міністр закордонних справ Андрій Сибіга, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Я прибув до штаб-квартири НАТО, щоб говорити про мир – справедливий, довготривалий та всеохоплюючий, як його досягти та захистити. Україна продемонструвала готовність досягати такого миру. Ми прийняли пропозицію США щодо повного перехідного 30-денного припинення вогню, без жодних умов. Ця пропозиція все ще на столі. Але ми бачимо, що замість прийняти її Путін говорить про вимоги та про умови. Росія повинна серйозно підходити до миру, тож час збільшити тиск на Москву. Зараз час для дипломатії, але також для тиску та стримування», — наголосив керівник зовнішньополітичного відомства України.
Він зауважив: поки увага світових медіа прикута до глобальних торговельних війн, в Європі продовжується реальна повномасштабна війна. При цьому Росія залишається екзистенційною загрозою для Європи. Кожний день в Україні позначений російськими бомбами, дронами та постійною ракетною загрозою. Сотні російських «Шахедів» атакують українські міста кожної ночі. Це не може ігноруватися та потребує потужної відповіді від партнерів України.
Читайте також: Членство в НАТО залишається на столі переговорів, але поки Україні потрібні гарантії безпеки — Зеленський
«Сьогодні під час Ради Україна-НАТО я сфокусую увагу на самодостатності України і Європи. Україна наразі витрачає 26% власного бюджету на оборону. Наша оборонна промисловість виробляє мільйони дронів на рік поряд із іншими досягненнями. Ми вже майже на 40% є самодостатніми і можемо збільшити всі ці показники», — зазначив Сибіга.
Він підкреслив, що сучасна Україна — захисник миру та євроатлантичної безпеки, а не лише країна, що потребує захисту. 800 тисяч українських солдатів є захисниками України, але вони також захисники Європи. Тож вони мають бути добре озброєними. Мир має бути добре озброєним і захищеним.
«Наша оборонна промисловість буде однією з основ європейської оборони. Наша армія є найбільшою армією в Європі, і наші оборонні технології є серед найбільш розвинених. НАТО і Європа мають дивитися на Схід, щоб бачити там сильного й відданого союзника – Україну», — наголосив український міністр.
«Питання сьогодні не в тому, чи хоче Росія атакувати решту Європи, — достатньо подивитися, скільки ресурсів вона вкладає у власну військову машину. Питання в тому, чи будемо ми готові або ж ні, чи зможемо зупинити Росію в Україні та стримати подальшу агресію? Наша відповідь – так. Але лише якщо тиск на Росію буде зростати, а Україна буде надалі посилюватися», — зауважив Сибіга.
Він повідомив, що сьогодні під час Ради Україна-НАТО говоритиме із союзниками саме про те, як посилити тиск на Росію, щоб вона залучилася до реального мирного діалогу. Темами зустрічі також будуть негайні потреби України у сфері оборони, надійний пакет стримування та гарантії безпеки для України.
Читайте також: Не лише гарантії безпеки: Зеленський назвав завдання військового контингенту в Україні
«Для нас потужні та довготривалі гарантії прямо пов’язані із триваючим мирним процесом, оскільки без них Росія атакуватиме знову. Ми пам’ятаємо, що принесла російська окупація. Три роки тому саме у цей день Україна звільнила селище Ягідне. Ми бачили невимовні звірства там, і ми не хочемо бачити цього в інших селищах та спільнотах, які не мають бути окупованими знову. Це історичний та визначний момент для майбутнього України й Європи. Він вимагає нашої сили, відданості та єдності. Я переконаний, що ми зможемо їх знайти», — наголосив український урядовець.
Він подякував генеральному секретарю НАТО Марку Рютте за підтримку України та за особисте лідерство у цьому процесі.
Як повідомлялося, сьогодні у Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядають урядовці країн Альянсу, є підвищення оборонних спроможностей країн-союзниць та нарощування допомоги для України. В рамках заходу сьогодні відбувається зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Фото: ardmediathek.de
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий