Сім країн НАТО гальмують запрошення України до Альянсу
Німеччина і США є одними з найбільших держав, які не поспішають запрошувати Україну в НАТО, але є кілька інших країн, які також не підтримують це рішення.
Про це Politico на умовах анонімності повідомили чотири американські і натівські чиновники, передає Укрінформ.
В інтерв’ю виданню Politico посол США в НАТО Джуліанна Сміт, яка залишає посаду, підкреслила американську позицію.
«Альянс на сьогодні не досягнув тієї точки, коли він готовий запропонувати членство або запрошення Україні», — сказала вона.
Як зазначають співрозмовники видання, ключові члени альянсу стурбовані тим, що можуть бути втягнуті у війну з Росією. Так, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив журналістам під час візиту президента США Джо Байдена до Берліна минулого тижня: «Ми робимо все можливе, щоб НАТО не стало стороною війни, щоб ця війна не перетворилася на набагато більшу катастрофу».
Угорщина та Словаччина також чинять опір такому рішенню, але тому, що їхні нинішні лідери займають загалом прокремлівську позицію. Зокрема, прем’єр Словаччини Роберт Фіцо заявив цього місяця, що вступ України в НАТО «стане гарною основою для третьої світової війни», і пообіцяв, що «ніколи не погодиться» на це.
Є й інші країни, які не прагнуть швидко рухатися на прохання Києва, зазначають співрозмовники видання.
«Такі країни, як Бельгія, Словенія чи Іспанія ховаються за США та Німеччиною. Вони не хочуть (запрошувати Україну до НАТО – ред.)», — сказав один з чиновників НАТО. Другий чиновник додав, що країни «підтримують цю ідею абстрактно, але як тільки вона наблизиться до матеріалізації», почнуть виступати проти неї більш публічно.
Одні з небагатьох – це країни Балтії і Польща, які ставляться до пропозицій запросили Україну до Альянсі з більшим ентузіазмом. Польща виступає за «відкриття перспективи членства в НАТО для України», заявив польський прем’єр-міністр Дональд Туск під час саміту лідерів ЄС минулого тижня. «Це не змінилося. У цьому відношенні ми солідарні з Україною».
Читайте також: НАТО співпрацюватиме зі США з підтримки України, хто б не переміг на виборах — Рютте
Втім офіційні особи, які спілкувалися з Politico, підкреслили, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до альянсу.
Як повідомляв Укрінформ, президент Фінляндії Александер Стубб переконаний, що Україна неминуче стане членом НАТО.
Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що формальне запрошення України до Північноатлантичного альянсу є єдиним шляхом припинити війну, яку розв’язала Росія.
Фото: МОУ
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий