Спецпредставниця Ради Європи з питань українських дітей окреслила пріоритети своєї діяльності
Новопризначена спеціальна представниця Генсека Ради Європи щодо становища дітей України Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гілфадоттір окреслила пріоритети своєї роботи та заявила, що шукатиме практичні рішення для захисту прав усіх українських дітей.
Вона вперше взяла участь у засіданні парламентської мережі з питань становища дітей в Україні, засідання якої відбулось у четвер на полях весняної сесії ПАРЄ в Страсбурзі, передає кореспондент Укрінформу.
«Моїми пріоритетами будуть кілька напрямків – діти України, які наразі живуть у країнах-членах Ради Європи, діти, які залишаються в Україні, та їх потреби. І окремо —діти, яких незаконно депортували чи викрали. Це та частина російської агресії, яка має найбільший міжнародний резонанс. Це й те, на чому я хочу зосередити увагу», — повідомила ісландська посадовиця.
Вона наголосила, що велика увага має бути спрямована на подолання травми та психологічну підтримку дітей, адже без цього неможливо справжнє відновлення країни.
«Важливо забезпечити, щоб у разі повернення дітей в Україну працювала система реабілітації та реінтеграції. Потрібно мати соціальних працівників, психологічну підтримку та відповідну інфраструктуру для їхнього повернення до нормального життя», — пояснила вона.
Голова парламентської мережі, віцепрезиднетка ПАРЄ Олена Хоменко, почала засідання з хвилини мовчання за 9 дітьми, вбитими РФ в Кривому Розі влучанням в дитячий майданчик балістичною ракетою з касетною боєголовкою.
«Згідно з даними моніторингової місії ООН з прав людини, ця атака стала найбільшою за кількістю дітей, загиблих в результаті одного удару з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну», — нагадала вона.
Темою зустрічі, друга частина якої проходила у закритому режимі, був захист прав переміщених українських дітей, які проживають у державах-членах Ради Європи, в тому числі дітей, які перебувають під опікою в закладах інституційного догляду.
Учасників мережі закликали звернути особливу на становище дітей, які прибувають до інших країн з українських закладів, визнавати адміністративні рішення українських органів опіки та піклування, забезпечити, щоб українські діти не розміщувалися в приймаючих сім’ях без згоди української влади.
Читайте також: Лубінець поінформував прем’єра Бельгії про воєнні злочини РФ проти українських дітей
Олена Хоменко також запросила усіх на конференцію про депортованих українських дітей та дій Європи щодо їхнього повернення, яка має відбутись у Гельсінкі 15 травня.
Нагадаємо, офіційний запуск парламентської мережі щодо становища українських дітей відбувся у Страсбурзі під час літньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи минулого року.
Як повідомляв Укрінформ, у Раді Європи обговорили способи тиску на РФ задля повернення викрадених українських дітей.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий