TodayUA.com


Останні новини

За тиждень Нацбанк збільшив продаж валюти

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

США та Україна відновили практичні переговори щодо угоди про надра

Апрель 12
02:30 2025


Київ і Вашингтон відновили практичний діалог щодо угоди про корисні копалини, яку чинний президент США Дональд Трамп розглядає як спосіб «відшкодувати» неповоротну допомогу Україні, ухвалену обома палатами Конгресу США.

Про це пише в п’ятницю видання The New York Times, яке звертає увагу на початок роботи української урядової делегації в Вашингтоні, передає Укрінформ.

«У п’ятницю українська делегація перебуває в Вашингтоні для нового раунду переговорів щодо угоди, яка може дати Сполученим Штатам значну частку природних ресурсів України», — зазначає видання.

Переговори в американській столиці стануть першою зустріччю посадовців відтоді, як Білий дім надіслав новий проєкт угоди з жорсткими вимогами для України, які Київ вже відхиляв на перших етапах. Планується, що переговори триватимуть упродовж двох днів та матимуть здебільшого технічний характер.

Читайте також: Україна має чіткі «червоні лінії» у переговорах зі США щодо копалин — Шмигаль

Українську делегацію очолює заступник міністра економіки з питань торгівлі Тарас Качка, до її складу входять представники міністерств економіки та юстиції. Білий дім не надав подробиць зі свого боку.

Водночас NYT аналізує пропозицію, передану раніше американською стороною Україні. Газета зазначає, що той проєкт «повертається до початкової вимоги Трампа», щоб Україна відшкодувала США мільярди, отримані у вигляді військової та фінансової допомоги після вторгнення РФ три роки тому.

«Як і в попередніх пропозиціях, Україна має внести половину своїх доходів від проєктів з розробки природних ресурсів, включно з важливими мінералами, нафтою і газом, а також від супутньої інфраструктури, такої як порти та трубопроводи, до контрольованого США інвестиційного фонду», — пише видання. Прибутки від фонду мають бути реінвестовані в українські проєкти видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається неясною.

Крім того, в новому проєкті, як і в попередніх, не згадується про гарантії безпеки для України. Водночас, нова пропозиція містить суворіші умови. Зокрема, Вашингтон вимагає весь прибуток від фонду, доки Київ не поверне принаймні еквівалент допомоги США, отриманої під час війни, плюс 4% річних.

Читайте також: Україна вже виробила свою позицію щодо угоди про надра — Сибіга

Сполучені Штати також хочуть зберегти «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право вето на продаж українських ресурсів третім країнам. І в перший рік дії угоди Україні буде заборонено пропонувати будь-які інвестиційні проекти третім сторонам з кращими фінансово-економічними умовами, ніж ті, що пропонуються США.

Фонд контролюватиметься Міжнародною фінансовою корпорацією розвитку, урядовою агенцією США, відповідальною за інвестиції в компанії та проекти за кордоном. Агентство призначить трьох членів правління (в той час як від України буде лише два) і буде контролювати кожен проєкт, куди інвестуються доходи від фонду.

Як повідомляв Укрінформ, з урахуванням специфіки законодавства США й України під час підготовки узгодженої позиції в перемовинах щодо угоди про корисні копалини український уряд виділив 113 млн гривень з резервного фонду держбюджету. Ці кошти спрямовуватимуться на здійснення заходів, пов’язаних із наданням консультаційних послуг для підготовки проєкту угоди.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com