TodayUA.com


Останні новини

Курс валют на 31 березня: скільки коштують долар та євро

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Статут Спецтрибуналу із злочину агресії РФ може бути ухвалений упродовж кількох тижнів

Март 07
20:06 2025


Країни-учасниці так званої Основної групи із створення Спеціального трибуналу із злочину агресії Росії можуть ухвалити статут цієї правової інституції вже за кілька тижнів, це зміцнить позиції України на майбутніх переговорах щодо завершення російської агресії.

Про це під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із внутрішніх справ і юстиції (з питань юстиції) сказав єврокомісар з юстиції та верховенства права Майкл Макграт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обговорили проєкт Статуту Шумана, у підготовці якого був досягнутий суттєвий прогрес минулого місяця. Цей ключовий текст визначає діяльність Спеціального трибуналу із злочину агресії проти України…Наша мета – завершити цю роботу. Ми очікуємо на проведення останньої зустрічі для вирішення всіх правових аспектів. Після того, як цей документ буде завершеним протягом наступних тижнів, ми посилимо Україну в контексті мирних переговорів, які, як ми сподіваємося, відбуватимуться наступними днями та тижнями», — зазначив єврокомісар.

Він зауважив, що європейські міністри велику увагу приділили наслідкам війни в Україні, яка триває вже більше трьох років, а також боротьбі проти безкарності. Представник Єврокомісії висловив переконання, що Росія має понести відповідальність за міжнародні злочини, які вона скоїла в Україні та проти України. У цьому контексті Єврокомісія підтримує всі ініціативи, спрямовані на досягнення цієї мети, і буде надалі, разом із близькими за переконаннями міжнародними партнерами, просувати справедливість для України та для її народу.

Читайте також: Спецтрибунал щодо злочину агресії РФ доповнюватиме, а не замінюватиме роботу МКС — Кориневич

Макграт відзначив, що ініціатива із створення Спеціального трибуналу має високу міжнародну підтримку. Попередня зустріч Основної групи з обговорення Статуту Шумана, яка відбулася 3-4 лютого у Брюсселі, об’єднала представників Єврокомісії, Європейської служби зовнішніх дій, Ради Європи, Україну та ще 37 країн навколо зусиль з притягнення до відповідальності тих, хто скоїв злочин агресії проти України.

Він нагадав, що у розслідуванні міжнародних злочинів, що скоєні в Україні російським агресором, важливу роль відіграє європейське агентство Eurojust, яке координує роботу міжнародних спільних команд розслідувачів та накопичує докази й свідчення злочинів, скоєних під час російської війни проти України.

Єврокомісія буде продовжувати підтримувати Eurojust у цих зусиллях та братиме активну участь у формуванні Комісії із позовів за завдану шкоду, яка зважатиме на правомірність поданих позовів та на вартість завданої шкоди для їх подальшого включення до Реєстру шкоди, що була завдана Україні.

«Ми маємо переконатися, що всі відкриті питання остаточно вирішені, щоб ми могли здійснити дійсно історичний крок у створенні цього Спеціального трибуналу, дотримуючись норм міжнародного права та відновлюючи справедливість для України. Ці зусилля пов’язані із прагненням України досягти миру через силу. Тому що мир буде можливим лише тоді, коли Російська Федерація зупинить свою злочинну агресію», — наголосив єврокомісар.

Читайте також: Генсек Ради Європи: Наша мета — створити спецтрибунал для Росії вже цього року

Як повідомляв Укрінформ, 4 лютого у Брюсселі був представлений перший проєкт статуту Спецтрибуналу із злочину агресії Росії, який створюється за погодженням між урядом України й Радою Європи. Цей Спецтрибунал здійснюватиме свою юрисдикцію від України і матиме повноваження притягувати до відповідальності політичних та військових лідерів Росії, які несуть відповідальність за злочин агресії проти України. Як очікується, робота над створенням такого Спецтрибуналу може бути завершена вже у травні цього року.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com