Стефанішина прокоментувала допис Шабуніна про спробу «псевдоскасування правок Лозового» владою
Внесений до парламенту законопроєкт Кабінету Міністрів «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про прокуратуру» щодо усунення перешкод для сторін кримінального провадження у доступі до правосуддя» повністю відповідає міжнародним вимогам.
Про це заявила Віцепрем’єр з питань євроінтеграції – міністр юстиції Ольга Стефанішина, коментуючи допис Голови правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна про спробу «псевдоскасування правок Лозового» представниками влади.
«Уряд вніс на розгляд ВР законопроєкт 12367, який відповідає домовленостям із міжнародними партнерами. Можу також виступити публічним джерелом офіційної інформації. Зверніться із запитом і отримаєте і розʼяснення по змісту і по домовленостей. …Я запропонувала законопроєкт: не гвалтує Кримінальний процесуальний кодекс, дає права стороні захисту та повертає відповідальність за дотримання строків слідства прокурорами», — заявила Стефанішина у коментарі.
Як повідомлялось, наприкінці 2024 року Кабмін вніс до парламенту законопроєкт змін до КПК та закону «Про прокуратуру», який передбачає виключення закінчення строків досудового розслідування після повідомлення про підозру як підстави для закриття провадження (№ 12367).
У пояснювальній записці до законопроєкту Стефанішина вказує, що листами про наміри до МВФ від 17 червня 2024 року та 4 жовтня 2024 року встановлено зобов’язання щодо внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України в частині забезпечення балансу у проведенні всебічного досудового розслідування кримінальних правопорушень:
Читайте також: Рада не розглядатиме законопроєкт про покарання журналістів за поширення інформації з публічних реєстрів
За словами автора документа , необхідність скасування обов’язкового закриття досудового розслідування (у зв’язку зі спливанням строків після повідомлення про підозру) виникла з метою посилення ефективності процедур розслідування корупційних злочинів.
Так, проєкт передбачає, що у випадку закінчення строків досудового розслідування, …сторона захисту, потерпілий або інша особа, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, має право подати клопотання про зобов’язання прокурора вирішити питання закінчення досудового розслідування.
Як повідомляв Укрінформ, САП і НАБУ наголошують на необхідності повноцінного й остаточного скасування так званих правок Лозового. Мова йде про внесення змін до ч. 3 ст. 294 та п. 10 ч. 1 ст. 284 Кримінально-процесуального кодексу України.
Наприкінці 2023 року Верховна Рада частково скасувала «правки Лозового» та надала керівнику САП повноваження самостійно визначати структуру, штат та організацію діяльності спецпрокуратури.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий