TodayUA.com


Останні новини

Зеленський про купівлю Patriot: Кошти на три системи є, про решту

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Темпи вступу країн-кандидатів до ЄС залежать і від прогресу в боротьбі з корупцією

Июль 25
13:22 2025


Австрія має глибоке занепокоєння з приводу нового українського закону щодо НАБУ та САП, адже незалежні антикорупційні органи є ключовими опорами реформ в Україні.

Про це кореспонденту Укрінформу заявили у Міністерстві закордонних справ Австрії.

«Австрія глибоко стурбована щодо закону, підписаного Президентом Зеленським і вже чинного, який вносить зміни до повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). З точки зору Австрії, незалежні антикорупційні органи в Україні є ключовими опорами реформаторського порядку денного України», — повідомили у міністерстві.

У відомстві вказали на те, що повна імплементація принципу верховенства права є ключовою передумовою для вступу до Європейського Союзу.

«Прогрес країн-кандидатів на вступ у сфері верховенства права, боротьби з корупцією — а отже й незалежність антикорупційних органів — визначає темпи переговорного процесу щодо вступу та можливі його затримки», — зазначили в австрійському зовнішньополітичному відомстві.

Читайте також: Верховенство права треба не тільки для вступу в ЄС, цього хочуть українці — єврокомісарка

Поруч з цим, у міністерстві запевнили у продовженні підтримки України, зокрема на її шляху реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня Верховна Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.

У Києві та інших містах України розпочалися мітинги проти нового закону.

24 липня Президент вніс до ВР законопроєкт із нормами про незалежність САП і НАБУ.

У пояснювальній записці до цього законопроєкту йдеться, що редакція Кримінального процесуального кодексу України, яка була ухвалена парламентом 22 липня, містить потенційні ризики для ефективного функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні, зокрема щодо незалежності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Законопроєкт має на меті гарантувати зміцнення інституційної незалежності НАБУ та САП, а також забезпечити надійний захист їхньої діяльності від впливів та втручання держави-агресора.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com