Трампу буде складно скасувати дозвіл Байдена на застосування ATACMS Україною
Новообраному президентові США Дональду Трампу може бути складно скасувати рішення Джо Байдена про надання Україні дозволу на застосування ракет ATACMS по цілях у Росії, оскільки українці використають час до вступу нового глави Білого дому на посаду для доведення ефективності далекобійних дій.
Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив польський експерт, колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич.
Як зазначив ексміністр оборони РП, на це рішення Байдена вплинуло два чинники: ескалація Росією ситуації на фронті через появу там північнокорейських солдатів, а також остання масована ракетна РФ по території України, яка до того ж сталася відразу після телефонної розмови Путіна з канцлером ФРН Олафом Шольцом.
«Усе це змусило президента Байдена піти на такий крок. Шкода, що це зроблено так пізно, такий дозвіл треба було дати значно раніше. Однак, як кажуть: краще пізно, ніж ніколи»,- підкреслив Онишкевич.
Водночас експерт наголосив на позитиві такого кроку з боку Байдена, оскільки невідомо, чи подібне рішення прийняв би наступний президент Трамп. На його переконання, новому президентові США «може бути складно» скасувати вже прийняте Вашингтоном рішення про надання Україні дозволу на застосування далекобійних ракет ATACMS.
«Я думаю, що це може бути вже запізно, тому що українці, ймовірно, використають цей час, щоб вразити відповідні цілі в Росії, довівши ефективність цих дій», — висловив думку польський експерт.
Він додав, що хоча з оточення Трампа вже звучать слова критики на адресу Байдена за це рішення, «він усе ж, напевно, його не скасує».
На думку ексміністра, дозвіл на застосування Україною ракет великої дальності «позитивно вплине на ситуацію на фронті», хоча «не варто сподіватися на прорив».
«Це не буде проривом. Але, без сумніву, це полегшить українській стороні завдання болючих ударів по Росії, які Кремль просто відчує. І, сподіваюся, це сприятиме тому, що Росія нарешті протверезіє і вирішить почати переговори про припинення гарячої фази конфлікту»,- констатував експерт.
Коментуючи повідомлення у ЗМІ, що перші удари ракетами ATACMS може бути завдано по цілях у Курській області, де зокрема дислокуються солдати КНДР, Онишкевич зауважив: атакувати місця перебування корейців цими дуже дорогими засобами ураженнями було б «не найкращим рішенням, оскільки корейці розташовані на відносно близькій відстані від лінії фронту».
Читайте також: У Міноборони Польщі похвалили рішення США про дозвіл Україні на використання ATACMS
«Для ураження їх місць дислокації такий тип зброї не потрібен. Я думаю, що це будуть удари по об’єктах, якщо не стратегічного, то оперативного значення. Можливо, будуть удари по енергетичній інфраструктурі Росії, або по центрах нафтохімічної промисловості, військових аеродромах, звідки злітає військова авіація, і з яких запускалися ракети по критичній інфраструктурі України», — наголосив колишній очільник польського оборонного відомства.
Як повідомило видання The New York Times із посиланням на американських чиновників, президент США Джо Байден вперше дозволив Україні використовувати далекобійні ракети ATACMS по території Росії.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий