Туреччина виступає за повернення України в кордони 1991 року, але дипломатичним шляхом
Туреччина продовжуватиме надавати Україні всю можливу підтримку у відновленні суверенітету і територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів включно з Кримом, однак вважає, що шлях завершення війни має бути знайдений у дипломатичній площині, а не на полі бою.
Про це заявив заступник спікера Великих національних зборів Туреччини Бекір Боздаг у виступі на Третьому парламентському саміті Кримської платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Віцеспікер парламенту Туреччини зауважив, що боротьба України за свою свободу і суверенітет почалася не в лютому 2022 року, а десять років тому зі спроби незаконної анексії Криму Росією. У цьому контексті він акцентував, що Туреччина бере участь у Міжнародній Кримській платформі, бо прагне винести питання Криму на порядок денний країн світу як один з чільних пріоритетів.
«Україна торує власний шлях і обороняється у жахливій війні. Разом з тим ми повинні іти дипломатичним шляхом і дотримуватися міжнародного права. Ми переконані, що стратегічна візія, спрямована на завершення цього конфлікту (війни Росії проти України, – ред.), його розв’язання має бути знайдена у дипломатичній площині, а не на полі бою», — сказав Боздаг.
Читайте також: Зеленський: Європа стала мішенню для Росії, коли Путіну здалося, що він може вкрасти Крим
Він запевнив, що Туреччина продовжуватиме надавати усю можливу підтримку Україні у відновленні суверенітету і територіальної цілісності у межах міжнародно визнаних кордонів включно з Кримом.
«Ми мобілізуємо всі зусилля, щоб допомогти Україні в цій боротьбі. Ми також висловлюємо готовність допомагати у відбудові України», — зазначив віцеспікер парламенту Туреччини.
Читайте також: Зурабішвілі на Кримській платформі: Україна зруйнувала образ всемогутньої російської армії
Як повідомляв Укрінформ, у Ризі сьогодні відкрився Третій парламентський саміт Кримської платформи, в якому беруть участь делегації близько 50 країн, а також делегації шести міжнародних парламентських асамблей.
Фото: Reinis Inkēns, Saeima
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий