TodayUA.com


Останні новини

У МЗС України відповіли Дуді, який побачив потенційну загрозу в українських воїнах

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

У Міноборони назвали п’ять напрямів, де Україна може допомогти НАТО

Декабрь 12
06:11 2024


Україна може зробити внесок у систему колективної безпеки НАТО за п’ятьма напрямами – від допомоги у розумінні Росії до спільного виробництва безпілотних систем.

Про це заявив директор Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міністерства оборони України полковник Геннадій Коваленко під час круглого столу в Укрінформі «Україна — НАТО 2024: від зміцнення партнерства до пошуку шляхів безпеки».

«Перш за все ми можемо допомогти НАТО у плані розуміння Росії. Я спілкувався з багатьма американцями, вони кажуть: «У нас є RAND corporation (американська некомерційна дослідницька організація — ред.), ми їх вивчаємо». Але вивчати Росію і розуміти її – це різні речі. Тому нам потрібно надавати експертизу нашим натовським союзникам у плані того, як Росію розуміти», — сказав Коваленко.

Другим напрямом допомоги України партнерам по НАТО він назвав практичну співпрацю в галузі раннього виявлення і спостереження в повітрі.

Читайте також: Зеленський пояснив, як вступ України до НАТО сприятиме завершенню гарячої фази війни

«У нас уже є досвід розгортання і використання літаків F-16, і в перспективі ми можемо спокійно, використовуючи Link 16 – це протокол обміну між літаками і спостережними станціями, – надавати допомогу для потреб Північноатлантичного альянсу», — зазначив представник Міноборони.

Іншими напрямами взаємовигідної співпраці України з НАТО Коваленко назвав спільну систему ППО і протидію дезінформації.

«Ще один практичний напрям – це спільне виробництво безпілотних систем. Скажу відверто, що такого рівня застосування БпЛА, який ми зараз бачимо на полі бою, фактично не було ніколи», — акцентував Коваленко.

Він запевнив, що Міністерство оборони України у співпраці з іншими органами влади працюють над тим, щоб бути надійними контрибуторами до колективної системи безпеки, обміну даними та системи вивчення й імплементації нашого досвіду у війні з Росією.

Читайте також: Країни Європи шукають шляхи до участі України в НАТО — премʼєр Хорватії

Як повідомляв Укрінформ, голова представництва НАТО в Україні Патрік Тернер заявив, що представництво працює максимальним посиленням оборонних і наступальних можливостей України на полі бою.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com