У Раді зареєстрували постанову, що блокує підписання закону про повноваження НАБУ
У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про скасування рішення парламенту щодо прийняття у другому читанні та в цілому законопроєкту №12414, який може зменшити повноваження НАБУ та САП.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Зареєстрував блокуючу постанову по цьому законопроекту 12414. Згідно Регламенту зараз спікер не має право підписати ці зміни. Але я переконаний, що будуть намагатися це підписати не через два дні, а сьогодні. Їх план все зробити, поки не прилетіло від міжнародних партнерів», — заявив Железняк.
Читайте також: Директор НАБУ закликав Президента не підписувати закон, що зменшує незалежність антикорупційних органів
Як повідомляв Укрінформ, Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.
Відповідний закононопроєкт № 12414 у другому читанні та в цілому підтримали 263 народні депутати.
Раніше 22 липня народний депутат Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, що до порядку денного засідання парламенту внесли законопроєкт №12414 щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
Голова антикорупційного комітету ВР Анастасія Радіна у Фейсбуці наголосила, що до законопроєкту №12414 додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Зі свого боку НАБУ і САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, закликаючи народних депутатів утриматися від голосування, яке «може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні».
У відомствах відзначили, що до законопроєкту №12414 в останній момент було внесено правки, що фактично знищують незалежність САП та підпорядковують діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору. У разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури, зазначається в заяві.
Напередодні Служба безпеки України та Офіс генпрокурора провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро. Причинами обшуків у здебільшого називають участь окремих осіб у ДТП, проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором.
Посли держав «Групи семи» висловили занепокоєння у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо Національного антикорупційного бюро, під час якого викрито підозрюваного у зв’язках із РФ.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий