TodayUA.com


Останні новини

За тиждень Нацбанк збільшив продаж валюти

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

У Раді зареєструють законопроєкт про розбудову інституту наставництва

Апрель 12
06:25 2025


Народні депутати напрацювали законопроєкт щодо розбудови інституту наставництва в Україні для дітей, позбавлених батьківського піклування, та жінок, які опинилися у тяжких життєвих обставинах.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила народна депутатка, членкиня комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Тетяна Скрипка.

«Якщо говорити про актуальність розбудови інституту наставництва, то сьогодні існує справді великий запит — як з боку дітей-підлітків, так і з боку дорослих, які перебувають у складних життєвих обставинах, вагітних жінок, а також жінок, які потенційно можуть відмовитися від новонародженої дитини», — зазначила вона.

Народна депутатка поінформувала, що законопроєкт незабаром буде зареєстровано у парламенті. Він має на меті запровадити наставництво як інструмент підтримки для кожного, хто потребує поради, допомоги, або хоче набути важливих навичок для самостійного життя.

Скрипка пояснила, що наразі відповідні питання частково врегульовані чинним законодавством, проте в ньому є суттєві обмеження: він охоплює лише дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і тільки до 18-річного віку.

«Сьогодні ми прагнемо розширити коло осіб, над якими може здійснювати наставництво, і збільшити віковий поріг до 23 років. Це важливо, зокрема, для молоді, яка після 16 років вступає до закладів професійно-технічної освіти. Після завершення навчання вони опиняються в самостійному житті, де їм часто не вистачає елементарних життєвих навичок і підтримки», — підкреслила депутатка..

За її словами, ще одним важливим нововведенням, що передбачає в законопроєкт  — нова модель наставництва.

«Сьогодні діє індивідуальна форма наставництва, коли одна людина може бути наставником для однієї або декількох осіб. Натомість ми пропонуємо запровадити й корпоративне наставництво — програму, яка охоплює групу дітей, відібраних на основі оцінки їхніх потреб, і де наставником виступає бізнес або інша організація», — зазначила політик.

Вона уточнила, що це довгострокова програма (понад рік), яка передбачає не лише розвиток професійних навичок, а й особистісний ріст: вміння комунікувати, висловлювати свої думки, знайомство з різними професіями шляхом стажування та підприємстві, тренінги, екскурсії.

«Фактично — це шефство над групою дітей, які потребують підтримки. Якщо організувати роботу на місцях правильно, то потенціал охоплення є дуже великим», — додала народна депутатка.

Скрипка акцентувала, що будь-яка форма наставництва в межах цього законопроєкту регламентується як добровільна безоплатна діяльність.

Парламентарка зазначила, що наступним кроком після ухвалення Верховною Радою законодавчої ініціативи стане розробка та ухвалення відповідних нормативно-правових актів — оновити положення про наставництво, про підготовку наставників, програму їх підготовки.

За її словами, важливо, аби ці документи вже зараз паралельно розроблялися, щоб одразу після ухвалення закону Кабінет міністрів міг оперативно їх затвердити, що дозволить якнайшвидше розпочати впровадження наставництва на місцях.

Читайте також: Ментори для підлітків: допомогти знайти свій шлях

«Наставництво — не професійна послуга, а, радше, дружні відносини, бажання стати другом, підтримкою для дитини або молодої людини, яка цього потребує». – резюмувала Скрипка.

Як повідомляв Укрінформ, на підконтрольну Україні територію вдалося повернути вже 1269 дітей, які були незаконно депортовані та переміщені Росією.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com