TodayUA.com


Останні новини

як відкрити та управляти фінансами

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

у «Слузі народу» заявляють, що треба судити й Лукашенка та Кім Чен Ина

Май 13
10:35 2025


Українська сторона наполягає, щоби всі судові процеси проти осіб, винних у злочині агресії, були публічними.

Про це повідомила заступниця голови парламентської фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук у телееетері, передає Укрінформ.

«Усі судові процеси (проти осіб, відповідальних за злочин агресії проти України — ред.), сама підготовка обвинувачення, вона точно буде. І Україна наполягає, щоб це був публічний процес, щоб всі чули, щоби весь світ чув, як готувався, злочин агресії, як він впроваджувався», — зазначила Кравчук.

Кравчук зауважила, що на лаві підсудних прагнуть побачити до 20 осіб, винних у злочині агресії. Зокрема, йдеться про політичне і військове керівництво Російської Федерації, а також про посадовців із країн, які допомагали у скоєнні цього злочину.

«Оскільки прописано, що це злочин агресії проти України, то цілком вірогідно, що притягнути, зрештою, можуть до відповідальності й Лукашенка. Адже Білорусь надала свою територію для повномасштабного вторгнення у 2022 році, а також свою інфраструктуру, аеродроми, з яких злітали російські літаки, потім бомбили Україну», — зазначила Кравчук.

Депутатка також наголосила, що функціональний державний імунітет, яким зазвичай користуються президент, прем’єр-міністр та очільник МЗС у державах, не стане перепоною для проведення спецтрибуналу.

«Трибунал абсолютно точно має і повинен розпочати розслідування по всіх керівниках держав. Мабуть, найскладніше буде з Кім Чен Ином, бо війська Північної Кореї брали участь у війні на території Курської області і, зрозуміло, що це була оборонна операція України, тож це — трохи складніший процес. Фактично генеральний прокурор України має подати до трибуналу певну заявку, кого розслідувати. Я впевнена, що і по Путіну, і по Лукашенку такі процедури почнуться і буде розслідування», — сказала вона.

Кравчук зауважила, що вироки трибуналу будуть не від імені України, йдеться про міжнародне правосуддя, вироки під час якого матимуть міжнародну силу.

Депутатка нагадала, що Міжнародний кримінальний суд, розташований в Гаазі, не може судити нікого за злочин агресії. Спецтрибунал має перекрити цю прогалину в міжнародному праві. За її словами, підготовчі процедури мають відбутися цього року, і цілком вірогідно що у 2026 році трибунал уже запрацює, «принаймні уже почнеться відбір прокурорів і суддів». Посадовиця підкреслила, що статут спецтрибуналу дозволить судити злочинців навіть за їхньої відсутності.

Читайте також: План створення спецтрибуналу для РФ свідчить про прогрес на шляху до відповідальності — екссуддя МКС

Як повідомляв Укрінформ, висока представниця ЄС Кая Каллас заявила, що спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України може запрацювати вже у 2026 році.

У Львові, де 9 травня в День Європи зібралися делегації 35 європейських країн (міністри закордонних справ, лідери України і Ради Європи), підписано заяву щодо створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

У ній міністри закордонних справ та інші представники держав-учасниць Коаліції зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України привітали завершення технічної роботи над проєктами необхідних для цього правових інструментів.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com