Україна може розраховувати на подальшу фінансову та політичну підтримку від ЄС
Україна, яка на полі бою б’ється проти російської агресії, може розраховувати на подальшу фінансову й політичну підтримку від ЄС, адже бореться не лише за власне виживання, але й за європейські цінності та принципи.
Про це сьогодні в Гаазі за підсумками тристоронньої зустрічі за участі керівництва ЄС, НАТО й президента України заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми стоїмо поряд з Україною з першого дня (війни), і ви можете розраховувати на нас у майбутньому. Ми щойно обговорили, наскільки важливими є інвестиції у надзвичайно сучасну та інноваційну оборонну промисловість України… Друге, безумовно, це постійна фінансова підтримка для України. Тому що ми знаємо, що ви б’єтеся у війні також захищаючи наші цінності й принципі», — зазначила Урсула фон дер Ляєн.
Вона нагадала, що нещодавно Єврокомісія представила кредитну програму з фінансування оборонної промисловості SAFE в обсязі 150 мільярдів євро. Країни-члени, а також сама Україна та країни-партнери, можуть скористатися цими кредитними ресурсами для інвестування в українську оборонну промисловість. Така підтримка, за словами президентки Єврокомісії, є необхідною для виживання України.
«Ми маємо також збільшити тиск на президента Путіна, щоб він прийшов за стіл переговорів, і серйозно долучився до переговорів про справедливий та тривалий мир. 18-й пакет санкцій є болючим, він є важким, Я знаю, що наші друзі по G7 слідуватимуть із власними санкціями. Тож все це демонструє, що ви серед друзів, і можете розраховувати на нас. Ми стоїмо на вашому боці», — зазначила фон дер Ляєн, звертаючись до Президента України.
Читайте також: Зеленський закликав фінансувати спільне виробництво зброї через програму Security Action for Europe
Як вже повідомлялося, у Гаазі продовжується саміт НАТО, головними питаннями якого є збільшення оборонних витрат, посилення спроможності оборонної промисловості в країнах НАТО, та продовження допомоги для України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий