Україна не повторить сценарію Туреччини на шляху до ЄС
Україна точно не повторить сценарію Туреччини на своєму шляху до членства у Європейському Союзі, адже має усі можливості, політичну волю керівництва держави та прагнення народу вступити до ЄС в короткій перспективі.
На цьому наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю Укрінформу.
«На мою думку, у випадку з Україною сценарій Туреччини не є можливим», — зазначив він.
За його словами, Україна наразі перебуває в унікальному становищі, адже вдалось дуже швидко виконати усі рекомендації Європейської комісії та серйозно змінити державне законодавство.
«Народні депутати парламенту дев’ятого скликання ухвалили низку євроінтеграційних актів, які чомусь так і не були ухвалені попередніми скликаннями: починаючи від декларування статусу публічних службовців і до радикальних змін у сфері судової реформи», — сказав Маслов.
Парламентарій наголосив, що ці фундаментальні зміни можуть не бути помітними одразу громадянам, але вони закладають основи для значних трансформацій, впливають на Українську державу та її майбутнє.
«Європейські партнери теж це бачать і захоплюються нашими темпами виконання їх рекомендацій. Ми точно не підемо шляхом Туреччини, адже у нас є можливість, політична воля керівництва держави та прагнення народу вступити до ЄС в короткій перспективі», — зауважив народний депутат.
Водночас голова парламентського комітету додав, що для України важливо, щоб Європейський Союз зберіг свою цінність та високий рівень демократії.
Як повідомлялося, Туреччина була офіційно визнана кандидатом на членство у Європейському Союзі 12 грудня 1999 року. Наразі країна так і не увійшла до складу ЄС.
14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про членство з Україною, Молдовою та Боснією і Герцеговиною, а також надала статус країни-кандидата для Грузії.
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова висловила сподівання, що наприкінці червня розпочнуться переговори з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий