Україна підписала з Британією та Швецією угоди про фінансову підтримку у сфері верховенства права
«На сьогодні ми маємо багато різних оголошень. Це і угода з Литвою про те, що вони будуть допомагати у залученні до держслужби українців, які мають хорошу освіту або досвід роботи за кордоном, щоб вони залишались (в Україні — ред.) та ставали частиною державної системи. Маємо кілька угод підписаних з Великою Британією і зі Швецією стосовно фінансової підтримки переговорів, а також реформ в сфері верховенства права», — заявила Стефанішина.
Віцепрем’єр-міністр додала, що на полях конференції відбулась низка зустрічей з міністрами ЄС та українськими партнерами з Європейської комісії щодо відкриття переговорів з першого кластера щодо вступу в ЄС.
«Ми очікуємо відкриття переговорів по першому кластеру. Це рішення наближається вже після сьогоднішніх зустрічей. Ми так само очікуємо, що і Велика Британія і Швеція доєднаються до Данії, Польщі і Європейської комісії, які допомагають нам на шляху до членства в Європейському Союзі», — додала вона.
У пресслужбі Міністерства юстиції додали, що під час панелі, присвяченій верховенству права на Ukraine Recovery Conference, Стефанішина підкреслила, що рівність перед законом і справедливе правосуддя були, зокрема, тими цінностями, заради яких українські громадяни стояли на Майдані у 2004 і 2014 роках. Тому нинішній рух до членства в ЄС є також дотриманням обіцянок та відповідає запитам громадян.
«Дорожня карта з питань верховенства права має значення лише тоді, коли за нею є відданість до її імплементації. Ми готові до великої домашньої роботи, і очікуємо чітких рішень від Єврокомісії та держав-членів ЄС у відповідь. Ми віддані нашим зобов’язанням за Дорожньою картою. І я можу гарантувати, що ми також віддані утвердженню верховенства права в Україні», – зазначила Стефанішина.
Міністерка юстиції наголосила, що жодна країна-кандидат на вступ до ЄС не була в такій ситуації, як Україна під час відсічі російської агресії.
«Україна віддана імплементації реформ Дорожньої карти з питань верховенства права й очікує її підтримки всіма державами-членами ЄС після відкриття першого кластера переговорного процесу про членство України в Євросоюзі. Коли ми говоримо про вступ України до ЄС і відповідність критеріям членства – це більше ніж кроки, які ми робимо зараз. Йдеться про засадничі цінності», — заявила Стефанішина.
Читайте також: Україна та Італія підписали меморандум про співпрацю у пенітенціарній сфері
В Мін’юсті зазначили, що участь в дискусійній панелі також взяли міністр юстиції Італії Карло Нордіо, генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе, заступник директора Директорату з фінансових і підприємницьких справ ОЕСР Ніколя Піно, голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов, генеральна директорка Міжнародної організації права розвитку (IDLO) Ян Бігл, директорка з питань Східної Європи та Центральної Азії у Міністерстві закордонних справ, Співдружності націй і розвитку Великої Британії (FCDO) Роз Ілз.
Раніше в Мін’юсті заявили, що станом на липень 2025 року Україна завершила скринінг за трьома кластерами: «Основи процесу вступу в ЄС», «Внутрішній ринок» та «Зовнішні відносини». Скринінгові звіти за цими напрямками вже надіслані до Ради ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, на 4-й Міжнародній конференції Ukraine Recovery Україна та Італія підписали меморандум про співробітництво у пенітенціарній сфері. Він передбачає обмін досвідом у виконанні кримінальних покарань та розробці реабілітаційних програм для засуджених.
Фото: Ольга Стефанішина у Фейсбуці
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий