Україна стала кандидатом до ЄС більш як пів року тому, а переговори про кластери досі не почалися
Країни-члени ЄС мають діяти рішуче, щоб усунути штучні інституційні перешкоди на шляху європейської інтеграції України, та визначити дату 1 січня 2030 року як час для входження України до складу ЄС. Ця дата є досяжною, і саме такі дії є визначальними для безпеки всього Європейського Союзу.
Про це у понеділок у Люксембурзі перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив керівник зовнішньополітичного відомства Литви Кястутис Будрис (Kęstutis Budrys), повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо обговорити дату, коли Україна має стати членом ЄС. Я вважаю, що 1 січня 2030 року є дуже досяжною датою.. …. Якщо вести зворотній відлік часу від 1 січня 2030 року, це надає нам дуже жорсткий розклад для роботи, щоб розпочати переговори з відкриття кластерів. Ми все ще не зробили цього, хоча минуло більше пів року, як Україна стала країною-кандидатом», — зазначив литовський міністр.
Читайте також: Угорщина й далі блокує перший кластер у переговорах про вступ України — Польське головування в ЄС
Він зауважив, що причина цього уповільнення відома, і вона не є проблемою України — це проблема дієздатності європейських інституцій.
«Процедури в європейських інституціях є проблемою. Це проблема одного з нас, хто не бачить можливості робити належні речі — я навіть не вдаюся до інших причин, чому це відбувається. Ми маємо підходити до цього з відкритими очима та знайти рішення для усунення цих перешкод. Це дуже важливо, адже від цього залежить безпека Європи у майбутньому», — наголосив Будрис.
Читайте також: Вступ України до ЄС: Шмигаль та фон дер Ляєн обговорили відкриття переговорних кластерів
Як повідомлялося, 14 квітняв Люксембурзі відбувається Рада міністрів ЄС із закордонних справ, першим питанням якої вкотре є ситуація в Україні.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий