Україна в Радбезі ООН розповіла, на яких умовах можливий мир з Росією
В. о. постпреда України при ООН Христина Гайовишин ознайомила членів Радбезу з позиціями української сторони, які мають бути враховані при досягненні будь-яких мирних домовленостей з Росією.
Як передає власкор Укрінформу у Нью-Йорку, про це вона сказала в середу на засіданні Ради Безпеки ООН.
Україна чітко окреслила свої три принципові позиції, зазначила Гайовишин. «По-перше, ми не визнаємо жодні тимчасово окуповані території України російськими. По-друге, ми не погодимося з жодним іноземним диктатом щодо структури, чисельності та інших характеристик Сил оборони України. По-третє, ми не приймемо ніяких обмежень суверенітету України, нашої внутрішньої і зовнішньої політики, у тому числі щодо вибору альянсів, до яких ми хотіли б приєднатися», – розповіла дипломатка.
За словами Гайовишин, Україна погодилася з пропозицією про негайне припинення вогню на 30 днів, проте «відмова Росії підтримати його є чітким доказом того, хто є перешкодою на шляху до миру».
Читайте також: Представниця США на Радбезі ООН розповіла про вбитих, поранених і депортованих українських дітей
Найважливішим аспектом будь-яких майбутніх мирних домовленостей є те, що тимчасове припинення вогню не переросте в заморожений конфлікт, підкреслила вона.
Нинішні зусилля з припинення вогню, досягнуті за підсумками консультацій в Ер-Ріяді 23–25 березня, є лише заходом, який має закласти основу для постійного миру, сказала Гайовишин.
За її словами, Україна і США домовилися про припинення вогню щодо енергетичних об’єктів, і воно «вступило в силу в той момент, коли було опубліковано відповідну заяву за підсумками українсько-американської зустрічі», тобто 25 березня.
Домовленість між Україною і США про припинення вогню в Чорному морі поширюється не тільки на цивільне судноплавство, а й на порти, додала вона.
«Ми вважаємо, що морська угода не поширюється на російські військові кораблі. Якщо російські військові кораблі, зосереджені в даний час у східній частині Чорного моря, увійдуть у наші територіальні води, Україна розцінить це як загрозу і скористається своїм правом на надійну оборону», – підкреслила представниця України.
Читайте також: Україні від початку повномасштабної війни загинув 12 881 цивільний, у березні Росія посилила обстріли — ООН
Вона зазначила, що Москва говорить про мир, але майже щодня завдає жорстоких ударів по густонаселених житлових районах великих українських міст.
Гайовишин докладно розповіла про російські атаки на Україну, починаючи з 1 березня.
«Для визначення того, чи серйозно Росія ставиться до миру, чи ж має намір обдурити Сполучені Штати і весь світ, важливо, аби будь-яка дипломатія з Москвою підкріплювалася санкціями, тиском і посиленою підтримкою України – щоб підштовхнути РФ до миру», – зазначила дипломатка.
Україна готова зробити необхідні кроки для досягнення миру якомога швидше разом зі США, Європою і всіма партнерами, додала вона.
«Однак, якщо РФ продовжить нападати на наш енергетичний сектор, ми відповімо», – наголосила Гайовишин. За її словами, якщо Росія маніпулюватиме новим режимом припинення вогню, «ми працюватимемо з нашими партнерами над посиленням тиску».
Вона зауважила, що для продовження боротьби з агресією Україні потрібна подальша міжнародна підтримка, у тому числі постачання зброї.
Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН обговорила в середу гуманітарну ситуацію в Україні у зв’язку з останніми російськими обстрілами.
Читайте також: Трамп припускає, що Росія може затягувати час з угодою про припинення вогню в Україні
У вівторок Білий дім опублікував заяву про підсумки переговорів американської та української делегацій в Ер-Ріяді (Саудівська Аравія). У ній йдеться, що Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Також США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об’єктах Росії та України.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий