Україна відкидає звинувачення у постачанні безпілотників повстанцям у Малі
Міністерство закордонних справ відкидає звинувачення, поширені деякими міжнародними ЗМІ, щодо нібито причетності України до постачань БПЛА повстанцям у Малі.
Відповідний коментар оприлюднений на сайті зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.
«Україна рішуче відкидає звинувачення, які останнім часом поширили деякі міжнародні ЗМІ, у нібито причетності нашої держави до постачань БПЛА повстанцям у Малі. Ми також категорично заперечуємо усі звинувачення, які періодично лунають з вуст високопосадовців Республіки Малі та Республіки Нігер, у нібито причетності України до «співпраці з терористами», «постачанні терористам озброєння та наданні їм інформації», «підтримці Україною терористичної коаліції» тощо», — наголошується у документі.
МЗС підкреслює, що у попередніх заявах надало розлоге спростування таких звинувачень та висловило жаль з приводу рішення Малі та Нігеру розірвати дипломатичні відносини з Україною на підставі «надуманих та нічим не обґрунтованих припущень».
«У цьому контексті відкидаємо також усі звинувачення на адресу України у нібито причетності нашої держави до потрапляння до регіону Сахелю озброєння та військової техніки, яка постачається Україні її союзниками для протидії триваючій збройній агресії Російської Федерації», — йдеться у заяві.
Читайте також: У столиці Малі понад 70 людей загинули внаслідок атак джихадистів
Дипломати нагадали, що з перших місяців повномасштабного російського вторгнення саме Україна ініціювала запровадження розгалуженої системи моніторингу та контролю над озброєнням, яке постачається західними партнерами. Окрім міжнародних, державних та відомчих механізмів моніторингу використання західної зброї в Україні запроваджений також парламентський контроль у цій сфері.
За понад два з половиною роки російського вторгнення західні партнери не виявили жодного випадку нецільового використання наданого нашій державі озброєння та військової техніки, наголошує МЗС.
«У контексті безпідставних звинувачень урядів Малі і Нігеру на адресу України закликаємо припинити поширення неправдивої інформації, яка повторює брехливі наративи пропаганди держави-агресора Росії, спрямовані на дискредитацію нашої держави та виправдання неспровокованої, невиправданої і незаконної війни РФ проти України. Залишаємо за собою право захищати честь, гідність та законні інтереси України усіма наявними політико-дипломатичними засобами», – заявили у зовнішньополітичному відомстві.
Водночас підкреслюється, що Україна залишається налаштованою до подальшої розбудови взаємовигідних відносин з усіма державами Африки «на засадах рівності, невтручання у внутрішні справи, поваги до суверенітету та територіальної цілісності країн у міжнародно визнаних кордонах, неухильного дотримання міжнародного права, Цілей та Принципів Статуту ООН».
Читайте також: Розгром «вагнерівців» у Малі: повстанці-туареги заперечили допомогу від України
Французьке видання Le Monde опублікувало статтю, у якій стверджується, що Україна нібито надає підтримку повстанцям на півночі Малі. Зокрема, зазначається, що нібито з літа 2024 року повстанці-туареги з руху CSP використовують українські безпілотники.
Як повідомлялося, 5 серпня уряд Малі оголосив про розрив дипломатичних відносин із Україною, мотивуючи це нібито підтримкою дій повстанців-туарегів, які розгромили колону малійських військових і російських найманців з ПВК «Вагнер».
Міністерство закордонних справ України назвало це рішення «недалекоглядним та поспішним» і відкинуло звинувачення у нібито «підтримці Україною міжнародного тероризму».
Згодом уряд Нігеру ухвалив рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною через «солідарність з урядом і народом Малі».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий