TodayUA.com


Останні новини

Нова редакція угоди про корисні копалини зі США є жорсткішою за попередню

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Україна втратила один бал в Індексі сприйняття корупції-2024

Февраль 12
01:21 2025


Україна отримала 35 балів зі 100 можливих в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) за 2024 рік і посіла 105-е місце із 180 країн.

Про це повідомляється на сайті Transparency International, передає Укрінформ.

У звіті зазначається, що після відчутного приросту на три бали у 2023 році вже у 2024-му Україна дещо втратила позиції в антикорупційній боротьбі. Основними ж драйверами змін залишаються реформи, спрямовані на євроінтеграцію і виконання міжнародних зобов’язань.

«Цьогорічні результати сигналізують про формальний підхід до виконання багатьох реформ або ж свідоме пробуксовування в їх реалізації. Втрата балів у 2024 році вказує на те, що орієнтації суто на програмне виконання взятих Україною зобов’язань недостатньо, а реалізація розпочатих реформ відбувається не так якісно, як планувалося», — пишуть у звіті.

Так само 35 балів має Сербія. 34 бала набрали Алжир, Бразилія, Малаві, Непал, Нігер, Таїланд і Туреччина, і 36 балів отримала Домініканська Республіка.

З-поміж сусідів Україна і надалі випереджає Росію, яка у 2024 році втратила аж 4 бали і з 22 балами посідає 154 позицію. І так само продовжує падіння Білорусь, яка торік теж втратила 4 бали, і наразі має 33 бали і знаходиться на 114-й сходинці.

У звіті також відзначають, що показники більшості країн-кандидаток в Євросоюз показують тенденції до стагнації в боротьбі з корупцією. Так, за рік не змінилися показники Грузії (53 бала, 53 місце), Чорногорії (46 балів, 65 місце), Туреччини (34 бали, 107 місце), і на 1 бал зменшилися показники Сербії (35 балів, 105 місце). По 2 бала втратили Північна Македонія (40 балів, 88 місце) та Боснія і Герцеговина (33 бали, 114 місце).

Читайте також: Уряд затвердив нові правила для торгівлі — що зміниться після завершення воєнного стану

Покращити свої показники вдалося лише двом країнам: на 1 бал виросли позиції Молдові — 43 бали, 76 місце, і аж на 5 балів — показники Албанії (42 бали, 80 місце).

«Таким чином, лише Молдова і Албанія показали цього року прогрес, причому зростання Албанії — це найкраща динаміка з-поміж усіх країн-кандидаток до ЄС», — йдеться у звіті.

Другий рік поспіль не змінюється показник Румунії — 46 балів, 65 місце.

А всі інші країни погіршили свої позиції: по 1 балу втратили Польща (53 бали, 53 місце) і Угорщина (41 бал, 82 місце), і аж 5 балів втратила Словаччина (49 балів, 59 місце).

Найкращі показники у Данії ( 90 балів, 1 місце), Фінляндії ( 88 балів, 2 місце), та Сінгапуру ( 84 бали, 3 місце).

Найгірші показники у Південного Судану ( 8 балів, 180 місце), Сомалі ( 9 балів, 179 місце) і Венесуели ( 10 балів і 178 місце).

CPI – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів.

CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції. Дослідження охоплює сприйняття корупції в публічному секторі експертами, зокрема: хабарництво; розкрадання публічних коштів; кумівство на державній службі; захоплення держави; здатність уряду впроваджувати механізми забезпечення доброчесності; ефективне переслідування корупціонерів; надмірну бюрократію; наявність відповідних законів про розкриття фінансової інформації, запобігання конфлікту інтересів та доступ до інформації; забезпечення захисту викривачів, журналістів та слідчих.

Як повідомляв Укрінформ, Transparency International Ukraine проаналізувала, як Україна впроваджувала антикорупційну реформу в останні 10 років, та які перепони й виклики заважають повноцінній євроінтеграції.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com