TodayUA.com


Останні новини

Bloomberg: Нові санкції ЄС будуть спрямовані проти "тіньового флоту" Росії

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Україна збільшила підтримку рішень ЄС щодо спільної зовнішньої та безпекової політики

Октябрь 30
23:22 2024


Україна має всі необхідні інструменти для долучення до Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС (CFSP) та Спільної політики ЄС з безпеки й оборони (CSDP) та збільшує політичну підтримки рішень у цих сферах.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у присвяченому Україні розділі загальної щорічної доповіді Єврокомісії з розширення ЄС у 2024 році.

«Створено інституційну мережу, яка надає Україні можливість брати участь у CFSP та у CSDP. Приєднання України до (заходів) CFSP (заяви високого представника від імені ЄС та рішення ради ЄС щодо санкцій) було на рівні 89% у 2023 році. Станом на 30 вересня 2024 року, показник її приєднання збільшився до 95%. Це свідчить про чіткий політичний намір приєднуватися до CFSP», — вказується у доповіді.

Як зазначається, Україна продовжує приєднуватися до обмежувальних заходів, які застосовує Європейський Союз, та має всі необхідні механізми для їх ефективної імплементації. Водночас Кримінальний кодекс України все ще потребує доповнень, які будуть запроваджувати відповідальність за обминання або за порушення таких обмежувальних заходів, оскільки такі дії на сьогодні не підпадають під категорію кримінальних злочинів. Більш чітко в українському законодавстві мають також бути прописані права і обов’язки учасників санкційної політики.

Читайте також: Єврокомісія рекомендує Україні покращити розслідування корупційних справ

Доповідь позитивно відзначає інтенсивні дипломатичні зусилля, які Україна здійснює для просування контактів та співробітництва з країнами Африки, Близького Сходу, Латинської Америки та Індо-Тихоокеанського регіону. Сильною складовою такої політики, за висновком Єврокомісії, є просування української Формули миру, що забезпечує підтримку міжнародній позиції України та її баченню справедливого миру на основі Статуту ООН.

«Саміт миру, організований у червні 2024 року у Швейцарії на прохання України, став важливою віхою у розвитку міжнародної підтримки всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні на засадах Статуту ООН, міжнародного права та положень української Формули миру», — йдеться у документі.

Читайте також: Другий Саміт миру має поставити крапку у війні — Зеленський

У цьому контексті, зазначається в доповіді, Україна намагається підтримувати та надавати пріоритет ефективному співробітництву з країнами ЄС, уклавши двосторонні безпекові угоди з більшістю з них. Такі двосторонні угоди є доповненням до спільних зобов’язань між ЄС і Україною у сфері безпеки.

Як повідомлялося, сьогодні Єврокомісія оприлюднила щорічну доповідь щодо розширення ЄС у 2024 році, яка містить позитивну оцінку зусиллям України у впроваджені демократичних реформ та у підготовці до членства в ЄС, попри необхідність протистояти російській загарбницькій війні.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com