В областях та містах України з’являться відповідальні за євроінтеграцію
Кабінет Міністрів запровадив посади заступників голів обласних і військових адміністрацій, міст Києва і Севастополя з питань європейської інтеграції та очікує від місцевої влади кандидатури від місцевої влади.
Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на брифінгу на полях Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України в Кропивницькому, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Уряд ухвалив рішення про запровадження посад заступників голів обласних і військових адміністрацій, міст Києва і Севастополя з питань європейської інтеграції. Ми також визначили конкретні посадові обов’язки таких осіб і я – як представник уряду, який буде відповідати за дотримання цих критеріїв – також визначила показники ефективності їх роботи», – сказала вона.
Стефанішина додала, що уряд очікує від очільників областей і міст пропозиції щодо таких кандидатур і розраховує, що вже до кінця цього року буде розуміння, яка частка потреб кожної регіону покривається за рахунок міжнародної допомоги. Це допоможе формувати бюджет воєнного часу, який витримає навантаження, і структурувати фінансові потреби в комунікації з міжнародними партнерами.
Віцепремʼєрка пояснила, що ці заступники голів буду займатися питанням євроінтеграції і міжнародної технічної допомоги в рамках внутрішньої політики, а не дипломатичної роботи.
«Це не представницькі функції. Це конкретний менеджмент, конкретне управління коштами, ресурсами і пріоритетами», – наголосила Стефанішина.
Посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова зі свого боку привітала створення відповідальних за євроінтеграцію на місцевому рівні посад, тому що «євроінтеграція має рухатися не тільки зверху, а й знизу».
«Хочу навести кілька конкретних прикладів того, як ми плануємо далі підтримувати ці зусилля: ми створимо такий інституційний інструмент для того, щоб і премʼєр-міністр, і Рада могли отримати підтримку з питань євроінтеграції. Основним організатором буде Литва. Інші країни ЄС теж будуть брати в цьому участь», – оголосила Матернова.
Читайте також: Президент поставив три завдання на Конгресі місцевих та регіональних рад
Як повідомляв Укрінформ, 25 червня розпочалися офіційні переговори про вступ України до Євросоюзу. Це передостання і найскладніша стадія євроінтеграції.
Переговори проводяться за 35 різними розділами (так званими «главами»), які охоплюють різні сфери, такі як економіка, права людини, екологія, юстиція тощо. У кожному розділі ЄС і Україна обговорюють, як українські закони, політики і стандарти можуть бути приведені у відповідність до стандартів ЄС.
Після того як кожний розділ обговорений і Україна виконає необхідні вимоги, розділ вважається «закритим».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий