В ОБСЄ обговорили створення Спецтрибуналу для Росії
У штаб-квартирі ОБСЄ у Відні пройшов тематичний захід з нагоди створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
Як передає власний кореспондент Укрінформу, захід організували делегації ЄС та України при ОБСЄ.
«Час довів, що Спеціальний трибунал важливіший, ніж будь-коли. Під час візиту минулого тижня до України багато колег на власні очі побачили наслідки безкарності Росії. Міста зазнають атак, інфраструктура руйнується, гинуть цивільні. На тлі масованих ракетних ударів Москва продовжує виголошувати ультиматуми. На найвищому політичному рівні відбувається підбурювання до скоєння нових злочинів», — зазначив у вступному слові постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко.
В ОБСЄ обговорили створення Спецтрибуналу для Росії / Фото: Ghada Hazim/OSCE
Він наголосив на чіткій позиції України: «Більше ніякої безкарності для Росії». «Цю агресію не можна винагороджувати. Розірвати це порочне коло насильства – в інтересах усіх», — додав Вітренко.
За словами очільника української місії при ОБСЄ, на кону зараз стоїть майбутнє Гельсінського заключного акта.
Читайте також: Зеленський: Маємо абсолютно точно напрацювати терміни для запуску Спецтрибуналу
«На жаль, усі агресори діють за однаковою схемою. Росія використовує сценарій Другої світової війни, говорячи про так званий «один народ», «історичні землі» та життєвий простір для своєї держави. Тож ми мусимо застосувати той самий сценарій, який 80 років тому призвів до поразки агресора і забезпечив справедливість для наших поколінь», — підкреслив Вітенко.
За його словами, зрештою, «саме росіянам цей трибунал потрібен найбільше».
«Для росіян Спеціальний трибунал став би можливістю визнати свою відповідальність за війну агресії та покінчити з насильством. Дух Нюрнберга витає в повітрі. Ми повинні скористатися цією можливістю, щоб зробити цей світ справедливішим. Наш обов’язок – забезпечити справедливість для майбутніх поколінь. Історія спостерігає за нами», — наголосив представник України.
Під час заходу з доповіддю перед місіями країн-учасниць ОБСЄ виступив посол з особливих доручень МЗС України, голова Основної групи зі створення Спеціального трибуналу Антон Кориневич, який координує питання його заснування від імені України. Він поділився ключовими ідеями щодо ролі та бачення України в просуванні цієї історичної правової ініціативи.
Ще одним спікером заходу став професор Центральноєвропейського університету Патрик Лабуда, який є автором відзначеної нагородами статті, що пропонує переконливий і оригінальний аналіз запропонованого Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Як повідомляв Укрінформ, 25 червня Президент України Зеленський у Палаці Європи у Страсбурзі поставив підпис під угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. З боку Ради Європи документ підписав генеральний секретар РЄ Алан Берсе.
Після підписання основної угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України ще одну (додаткову) угоду мають підписати Нідерланди. Після цього парламенти країн Ради Європи та Україна мають ратифікувати основний документ.
1 липня Зеленський заявив, що підписав документи для ратифікації Угоди про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України та закликав Верховну Раду невідкладно її ратифікувати.
Фото: Ghada Hazim/OSCE
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий