В ОБСЄ запустили «Московський механізм» щодо злочинів РФ проти українських військовополонених
Як передає власний кореспондент Укрінформу, спільну заяву щодо застосування «Московського механізму» ОБСЄ зачитав під час засідання постійний представник Великої Британії при ОБСЄ Ніл Голланд.
«Сьогодні наші делегації надішлють листа директору БДІПЛ Марії Телалян, застосовуючи, за підтримки України, «Московський механізм», оскільки ми продовжуємо висловлювати занепокоєння щодо порушень міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини після повномасштабної агресивної війни Росії проти України, зокрема щодо жорстокого поводження з українськими військовополоненими», — сказав Голланд перед зачитуванням відповідної заяви від імені 41 країни-учасниці.
Висловивши занепокоєння з приводу висновків міжнародних експертних місій, що деякі з порушень щодо українських військовополонених можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини та злочини проти людяності, британський посол виступив зі спільним закликом до РФ «припинити тортури та жорстоке поводження з усіма затриманими та забезпечити належні умови утримання, включаючи надання основних потреб, таких як їжа, вода, одяг і медична допомога». «Ми також закликаємо надавати своєчасну та точну інформацію про місцезнаходження та правовий статус затриманих, а також надавати міжнародним гуманітарним організаціям, таким як Міжнародний комітет Червоного Хреста, безперешкодний доступ до таких осіб», — додав Голланд.
У спільній заяві 41 делегація, зокрема, закликала Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини звернутися до України щодо запрошення місії експертів з метою «встановлення фактів та обставин можливих порушень відповідних зобов’язань ОБСЄ, порушень і зловживань правами людини, порушень міжнародного гуманітарного права, включаючи можливі випадки воєнних злочинів і злочинів проти людяності, пов’язаних із поводженням з українськими військовополоненими Російською Федерацією».
Читайте також: Україна в ОБСЄ: Потрібно не говорити з агресором, а притягнути його до відповідальності
Заява була виголошена від імені наступних країн: Албанія, Андорра, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія та Сполучене Королівство.
Як повідомляв Укрінформ, Московський механізм — процедура, передбачена московським документом Конференції з людського виміру ОБСЄ, що проходила 1991 року в Москві.
Цей механізм, зокрема, дає змогу групі з десяти й більше держав-учасниць ОБСЄ створити місію незалежних експертів для вивчення особливо серйозної загрози виконанню зобов’язань у сфері прав людини в одній з країн-учасниць. У координації з постійним органом ОБСЄ у людському вимірі — Бюро з питань демократичних інститутів та прав людини — така місія має встановити відповідні факти, підготувати звіт, а також може надати рекомендації щодо можливих рішень.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий