В ОП обговорили з експертами шляхи реалізації українських інтересів у країнах Африки
Як передає Укрінформ, про це повідомили в ОП.
Нарада пройшла під головуванням заступника керівника Офісу Президента Ігоря Брусила та стала першим кроком до створення постійної платформи діалогу для обговорення напрямів розвитку відносин між Україною і країнами Африки.
Участь у зустрічі взяли фахівці провідних аналітичних центрів, наукових інституцій, дипломатичних структур і громадських організацій, які спеціалізуються на питаннях Африканського континенту.
Ключовою темою було формування практичних інструментів для реалізації українських інтересів у країнах Африки через взаємодію в політичній, безпековій, економічній, освітній, аграрній та культурній сферах.
«Ми зацікавлені відкривати Африку в Україні й Україну в Африці, створюючи міцну співпрацю між нашими народами та континентами. Наше завдання – подолати наслідки, які спричинила російська агресія для розвитку цих відносин, і відкрити нові можливості для взаємовигідного співробітництва», – наголосив Брусило.
Учасники зустрічі обмінялися думками щодо особливостей взаємодії з регіонами Сахелю, Західної, Східної, Центральної та Північної Африки, а також щодо співпраці з ключовими державами континенту й регіональними об’єднаннями, зокрема з ЕКОВАС та Африканським Союзом.
Окрему увагу приділили можливостям розширення українського бізнесу в Африці та створенню логістичних хабів для постачання українських товарів.
Також серед обговореного були перспективи застосування українських стратегій у сфері інформаційної безпеки і протидія російській пропаганді в регіоні.
Читайте також: В ОП провели онлайн-зустріч з українськими послами у країнах Африки
Зазначається, що до зустрічі долучилися, зокрема, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Богомолов, президент Африканської ради в Україні Іса Садіо Діалло, радник Міністерства закордонних справ України Олександр Мішин, географ-країнознавець Центру африканських студій Київського національного університету імені Тараса Шевченка Вікторія Кіптенко, директор департаменту протидії інформаційним загрозам Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони Кирило Вікторов, автор «Каталогу африканських літератур» Олександр Федієнко, доктор філософії та військовослужбовець Збройних сил України Андрій Рудик, співзасновниця «Асоціації українців Південної Африки» Дзвінка Качур, а також дослідники-африканісти аналітичних центрів KSE Institute, «Українська призма», Global Ukraine, ADASTRA, KINI та Французького інституту в Україні.
Як повідомляв Укрінформ, Росія активно розширює свій вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи державні медіаресурси для просування кремлівської пропаганди.
Фото: ОП
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий