TodayUA.com


Останні новини

Лідери країн Коаліції охочих домовилися посилити заходи проти воєнної економіки Росії

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

В ОП пояснили роль Нідерландів у рішенні Європейського суду 9 липня

Июль 10
23:24 2025


Про в телеефірі пояснила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра, передає кореспондент Укрінформ.

«9 липня суд підтвердив, що вбивство пасажирів, MH17 — це незаконний акт війни, це порушення права на життя, за яке несе відповідальність Росія. Вона також зобов’язана була співпрацювати з міжнародним судовим органом у міжнародному розслідуванні, чого не зробила. Росія навпаки — заважала, поширювала дезінформацію, намагалася зруйнувати довіру до правди. І все це встановлено як факт в судовому рішенні», — розповіла Мудра.

Вона додала, що Європейський суд чітко вказав у рішенні, що очікувати справедливості в російських судах — марно.

«Це рішення Європейського Суду з прав людини є беззаперечним юридичним фундаментом для міжнародної відповідальності Росії. І для нас особливо важливо, що суд встановив, що власне з 2014 того року, російські атаки на суверенну територію України були сплановані навмисно з метою встановлення контролю над українськими землями, інфраструктурою, населенням», — додала Мудра.

Заступниця керівника ОП також нагадала, що бойові дії на Донбасі розпочалися ще у квітні 2014 року. Тоді, вже 2 травня проросійські сили застосували переносні зенітно-ракетні установки для збиття двох українських гелікоптерів під Слов’янськом. А 17 липня 2014 Малайзійський Boeing рейс MH 17 був збитий над Донеччиною.

Як повідомляв Укрінформ, Велика палата Європейського суду з прав людини у Страсбурзі щойно оголосила рішення у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», у якому визнала численні порушення прав людини з боку держави-агресора.

Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” стосується масових і систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей; викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ у 2014 році; збиття літака рейсу MH17.

Читайте також: Рішення ЄСПЛ має історичне значення для всієї Європи — МЗС України

Справа «Україна та Нідерланди проти Росії» є найбільшою міждержавною справою, що об’єднує одразу чотири заяви. Вона охоплює період із 2014 року до сьогодення і стосується злочинів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До справи також включені скарги на дії РФ під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.

Окрему частину провадження становить заява Нідерландів щодо збиття малайзійського «Боїнга», внаслідок чого загинули всі 298 людей на борту. З огляду на масштаб порушень, до справи долучилися 26 держав та одна неурядова організація — безпрецедентна міжнародна підтримка в історії суду.

У Страсбурзі 12 червня 2024 року відбулися усні слухання, під час яких Україна представила свою позицію як щодо подій з 2014 року, так і щодо воєнних злочинів Росії з початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Проміжне рішення суду вже встановило відповідальність РФ.

Читайте також: Рідні загиблих рейсу МН17 прокоментували рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»

ЄСПЛ 25 січня 2023 року у рішенні щодо прийнятності частини справи, яка стосується подій на сході України, вже дійшов висновку, що з 11 травня 2014 року і щонайменше до 26 січня 2022 року території Донбасу, захоплені російськими силами, перебували під юрисдикцією Російської Федерації.

Суд визнав, що російські військові перебували на території України з квітня 2014 року, і задокументував широкомасштабне розгортання армії РФ щонайменше із серпня 2014 року. Тим самим ЄСПЛ фактично спростував заяви Москви про «відсутність військ» в Україні.

Також ЄСПЛ встановив, що збиття рейсу MH17 сталося на території, яка перебувала під ефективним контролем російських загарбницьких адміністрацій, а отже події підпадають під юрисдикцію РФ.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com