TodayUA.com


Останні новини

США працюватимуть із Росією та Україною, війна має припинитися

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Від налагодження діалогу України та НАТО буде залежати отримання допомоги

Июль 19
04:16 2024


Таку думку під час круглого столу «НАТО для України, Україна для НАТО — перспективи та переваги для обох сторін» висловив юрист-міжнародник, керівник проєкту «Нотатки Атлантиста» Олександр Калініченко, передає кореспондент Укрінформу.

На думку експерта, на саміті НАТО у Вашингтоні були ухвалені рішення, що дали Україні нові інструменти, «які є як можливістю, так і викликом».

«Ці інструменти є як можливістю, так і викликом. Оскільки, якщо раніше підтримка координувалася найбільшим і найпотужнішим членом НАТО — це Сполученими Штатами. І міністр оборони США брав слухавку та координував поточні тактичні, оперативні потреби, то на сьогоднішній день до Альянсу так чи інакше перейде ця координуюча функція. Від того, наскільки Україна і сам Альянс зможуть налагодити такий діалог, буде залежати те, щоб у нас не повторилася ситуація, коли ми, принаймні, перший квартал цього року мали істотний дефіцит. Оскільки замінити Сполучені Штати, замінити їх допомогу, ту номенклатуру озброєння від якої ми залежимо, мало хто може», — сказав Калініченко.

Він вважає, що ризиком для України є і те, що під час саміту не вдалося узгодити середньостроковий план на п’ять років щодо підтримки витрат на оборону. Проте позитивним залишається узгодження з союзниками плану на 40 мільярдів доларів, виділених на допомогу на 2025 рік. Окрім того, експерт підкреслює, що важливо розуміти як буде забезпечено це фінансування, бо дискусія між союзниками ще не завершена, а отже існують «ризики, які можуть реалізуватися, в тому числі після електоральних кампаній, які будуть проходити як в Сполучених Штатах, так і в інших державах».

Читайте також: Нове командування НАТО з допомоги Україні запрацює у Німеччині з вересня – Столтенберг

З мінусів, на його думку, залишається те, що на сьогоднішній день не вдалося досягти успіху з дозволом використання зброї союзників для ударів по території агресора та розміщення місій з навчання і підготовки на території України. Бо, «допоки ці структури не будуть максимально наближені до Збройних сил України, логістика буде страждати, і більше того, гібридне розміщення таких місій буде збільшувати ціну ескалації для Росії і продовження цієї війни».

Як повідомляв Укрінформ, лідери НАТО під час першої пленарної сесії в рамках ювілейного 75-й саміту НАТО у Вашингтоні погодили розмір фінансових зобов’язань для надання Україні військової допомоги протягом наступного року в обсязі 40 мільярдів євро.

Фото: Геннадій Мінченко

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com