Виходом із ПАРЄ Грузія не уникне подальшої відповідальності та моніторингу
Попри добровільний вихід грузинських депутатів із ПАРЄ Грузія не уникне відповідальності, оскільки моніторинг її політично-правового поля триватиме, а в тексті нової резолюції щодо неї будуть збережені всі обмеження та застереження.
Водночас на виключення Грузії із самої Ради Європи політичної волі немає. Про це на полях сесії в Страсбурзі кореспондентці Укрінформу заявив заступник голови української делегації та член моніторингового комітету Сергій Соболєв.
«Наша наступна резолюція по Грузії — це фактично ще раз підтвердження того, що незалежно від того, що правляча партія вивела своїх депутатів зі складу парламентської асамблеї, Грузія не вийшла з Ради Європи, а отже підпадає під всі моніторингові відповідальності», — зазначив Соболєв.
За його словами, в тексті резолюції, яка ще має пройти правки на засіданні комітету, зберігаються всі застереження і щодо звільнення політичних в’язнів, і покарання силовиків, і проведення справді демократичних виборів.
На минулій сесії ПАРЄ у рішенні щодо суттєвих обмежень повноважень грузинської делегації було також встановлено кінцевий термін. Передбачалося, що на квітневій сесії, з огляду на прогрес, досягнутий у цих питаннях, ПАРЄ може переглянути саме членство Грузії в асамблеї.
«Тоді ці дедлайни потрібні були, бо якраз боялися, що в такий спосіб цей демарш закінчиться тим, що грузинська делегація все одно повернеться. Тепер такої загрози немає, оскільки вони самі написали заяви про вихід. Але незалежно від того, мають вони делегацію чи не мають в асамблеї, Грузія так чи інакше нестиме відповідальність. Тож зараз це фактично накопичення матеріалу, можливо, навіть і для виключення їх з Ради Європи, якщо вони не будуть дотримуватися ключових обов’язків, які брали на себе, коли ставали членами Ради Європи», — пояснив Соболєв.
Однак, на його думку, до такого рішення тут ще не готові.
«Я думаю, що на це зараз ніхто б не пішов — за винятком тих, хто чітко розуміє, в яку прірву веде правління Іванішвілі. Це має бути спільне рішення комітету міністрів Ради Європи, досить ускладнена процедура, яка була застосована до Росії. Я думаю, зараз ми на етапі, коли не залишаємо Грузію, відслідковуємо все, що там відбувається. Тож ця історія дуже нагадує ту, що сталась з Азербайджаном, який також вийшов із ПАРЄ. Але залишився в Раді Європи», — уточнив Соболєв.
Читайте також: Європарламент закликав світ бойкотувати самопроголошену владу Грузії
У четвер ПАРЄ повернеться до розгляду ситуації в Грузії.
Як повідомляв Укрінформ, президент Ради Європи Ален Берсе відзначає погану динаміку відносин цієї організації із грузинською владою, однак вважає, що попри все, їм треба дати шанс для «структурованого діалогу».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий