TodayUA.com


Останні новини

Угода про копалини не передбачає безпекових гарантій з боку Штатів

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Воєнні злочини РФ в Україні є беззаперечними, і для них не може бути безкарності

Апрель 01
19:25 2025


Протягом трьох років повномасштабної агресії проти України російська армія та російська влада здійснили проти України таку кількість воєнних злочинів, у яку важко повірити. 

Ці злочини є доведеними та беззаперечними, тож ЄС рішуче діятиме, щоб жоден такий злочин не залишався безкарним. Про це у вівторок у Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту, в ході слухань щодо відповіді ЄС на російські воєнні злочини проти України, заявила висока представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики безпеки Кая Каллас, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Три роки тому, станом на вчора, почали з’являтися відео й фото із зображеннями тіл цивільних людей на Яблонській вулиці в місті Буча, Україна. Діти, які були йшли до батьків, місцеві жителі, які прямували до магазину за продуктами, людина, яка намагалися дістатися власного дому велосипедом. Це був ще один випадок, як це відбувалося в Боснії або у Шрі-Ланці, коли єдине фото або відео може проявити всі звірства війни. У Бучі докази є багаточисельними, від фотографій до записів розмов та сигналів, що використовували російські командири. Цьому немає жодних заперечень. Ми знаємо точно, хто є злочинцями. Із цим знанням, яке є у нас в руках сьогодні, безкарність за воєнні злочини є дійсно неможливою», — зазначила Каллас.

Вона зауважила, що російські війська під час вторгнення скоїли таку кількість злочинів проти мирного населення України, у яку важко повірити. Одним із найтяжчих таких злочинів є насильницькі переміщення та депортація українських дітей. При цьому діти, що залишалися в Україні, також постраждали від дій російських загарбників.

За даними організації «Врятуємо дітей», під час війни близько чотирьох мільйонів українських дітей шкільного віку стикалися із перервами в освіті. При цьому близько 4000 освітніх установ були пошкоджені, більше 10% усієї освітньої інфраструктури України були повністю зруйновані.

Російські загарбники здійснювали також атаки проти медичних закладів, ставлячи під загрозу життя дітей, у тому числі із хронічними захворюваннями. Рівень народжуваності в Україні впав на 30% протягом війни, і наразі є одним із найнижчих у світі. Каллас підкреслила, що Росія не лише руйнує сьогодення України, але й намагається заперечити її майбутнє.

Висока представниця ЄС зазначила, що ЄС бере участь у міжнародній коаліції із захисту українських дітей і робитиме все, щоб повернути дітей до їхніх родин в Україні. ЄС також застосував санкції проти більш як 70 персон, що несуть відповідальність за депортацію та насильницьке переміщення, а також за «перевиховання» та мілітаризацію українських дітей.

Читайте також: Комісія ООН з розслідування злочинів в Україні: Росія залишила без змістовної відповіді 31 запит

«Російська кампанія, спрямована проти людських життів й гідності, дійсно не знає жодних меж. Ми бачили це у доповідях щодо насильницьких зникнень, тортур, позасудових розправ, сексуального насильства проти цивільних в’язнів та військовополонених зі сторони російської армії на окупованих територіях. ЄС і далі порушуватиме ці питання за будь-якої нагоди й там, де зможе. Жоден цивільний в’язень не може бути забутим. Ми маємо також виступати за захист військовополонених, та закликаємо Росію дотримуватися її довгострокових міжнародних зобов’язань, відповідно до міжнародного гуманітарного права», — підкреслила Каллас.

Вона окремо наголосила, що справедливий, всеохоплюючий та тривалий мир в Україні, на основі Статуту ООН та міжнародного права, має включати обмін військовополоненими та звільнення всіх цивільних в’язнів, повернення в Україну насильницькі переміщених та депортованих українських дітей. Кожна людина, що повертається, має бути повною мірою інтегрованою в українське суспільство, підкреслила Каллас.

Як повідомляв Укрінформ, Міжнародний саміт у Бучі, який відбувся 31 березня, ухвалив спільну заяву про необхідність розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій, що були принесені в Україну російськими загарбниками.

Фото: European Union

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com