Я приїхав у Конго, щоб в Африці було менше російського «аквафрешу»
Посол України в Демократичній Республіці Конго Василь Гамянін, який сам ініціював своє призначення до цієї країни, вважає своїм головним завданням запобігання поширенню російського впливу.
Про це дипломат розповів в інтерв’ю Укрінформу.
Гамянін підкреслив, що ДРК — це «серце Африки» з величезними природними ресурсами, зокрема прісною водою та мінералами. На його переконання, Україна має активніше розвивати відносини з цією країною, яка раніше залишалася поза увагою української дипломатії.
«В Африці давно планувалося відкриття десяти українських посольств, і з тих країн, які я побачив у списку, зрозумів, що оце вона! Я написав обґрунтування на кілька сторінок, чому хочу поїхати в ДРК. Найперше – щоб там не з’явився російський «аквафреш» у великій кількості», — сказав дипломат.
За його словами, він бачив, що коїться в сусідніх з ДР Конго державах.
«Центральна Африка – «Вагнер», Малі – «Вагнер», Судан – «Вагнер». У Республіці Конго зі столицею Браззавіль ніби все благополучно, але їхній президент їздив до Путіна на парад. А деякі сусідні країни зміцнюють відносини з Білоруссю, Росією, Бразилією тощо. Напевно, найперший мій порив – щоб цього всього не було. І наш прапор тут точно займатиме певне місце і не дасть змоги російській чумі розлізтися по цій країні», — переконаний Гамянін.
Він додав, що українське посольство в ДРК тільки почало свою роботу в країні.
«Але я чув від послів країн-партнерів з Євросоюзу та інших: «Добре, що ви тут, це дуже потрібно!» — зазначив дипломат.
Читайте також: Росія спонсорувала 80 інформкампаній проти західних гуманітарних місій у 22 країнах Африки — ЦПД
Як повідомляв Укрінформ, посольство України в Демократичній Республіці Конго офіційно розпочало роботу у квітні 2024 року.
Президент Володимир Зеленський Указом від 21 грудня 2024 року призначив Василя Гамяніна Надзвичайним і Повноважним Послом України в Демократичній Республіці Конго.
Гамянін вручив вірчі грамоти президенту ДРК Феліксу Чісекеді 10 квітня 2025 року.
Фото з особистого архіву Василя Гамяніна
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий