TodayUA.com


Останні новини

Мир в Україні має бути справедливим та на основі Статуту ООН

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Якби НАТО давало Україні достатньо зброї після 2014 року, вторгнення РФ могло б не бути

Октябрь 10
10:44 2024


Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що якби країни Альянсу надавали Україні зброю після початку російської окупації у 2014 році, то повномасштабної війни можна було б уникнути.

Як передає Укрінформ, про це він сказав у інтерв’ю Politico.

«Війна почалася не у 2022 році, а в 2014 році – з незаконної анексії Криму та введення російських військ на східний Донбас влітку 2014 року, – нагадав він. – І союзники з НАТО надали деяку підтримку Україні».

Він пригадав, що один з його перших візитів на посаді Генсека був у навчальний центр НАТО у Яворові у 2015 році.

«Я наполегливо працював, намагаючись переконати союзників з НАТО зробити більше, надати більше військової підтримки, більше тренувань. Деякі союзники так і робили, але це було відносно обмежено, і протягом багатьох років це було дуже складно, тому що політика НАТО полягала в тому, що НАТО не повинно надавати летальну підтримку Україні», – розповів Столтенберг.

За його словами, «ніхто не може сказати з упевненістю, але… якби ми більше озброїли Україну після 2014 року, то могли б запобігти російському вторгненню — принаймні б підвищили поріг для повномасштабного вторгнення».

Читайте також: Зеленський підтвердив, що отримання запрошення до НАТО є частиною Плану перемоги

Якби країни НАТО поставили бодай частину тієї зброї, яку надали починаючи з 2022 року, «то, можливо, справді запобігли б війні, замість того щоб підтримувати оборону Україну в умовах війни», додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 1 жовтня, у Брюсселі відбулося засідання Північноатлантичної ради, присвячене церемонії передачі повноважень генерального секретаря Альянсу від Єнса Столтенберга колишньому прем’єр-міністру Нідерландів Марку Рютте.

Фото: nato.int

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com