Єдність парламенту і суспільства є ключем до стабільності та перемоги
Єдність парламенту України та суспільства є ключовим фактором у протистоянні зовнішнім і внутрішнім викликам, особливо в умовах російської агресії та складної геополітичної ситуації.
Укрінформ поспілкувався про це з народними депутатами, представниками різних депутатських фракцій та груп.
«Якщо ми говоримо про єдність у роботі парламенту в частині ухвалення законів, то бачимо, що, на щастя, в нас зберігається можливість збирати голоси фактично під усі євроінтеграційні та оборонні законопроєкти, з невеликими винятками, по яких виникають питання. Загалом ситуація є позитивною, хоча ми помічаємо, що збирати голоси стає все складніше», — зазначила народна депутатка із парламентської фракції «Голос» Інна Совсун.
На думку членкині комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, часто не вистачає проактивних кроків у бік єдності з боку правлячих фракцій, «адже вони часто сприймають єдність як те, що всі мають робити тільки так, як сказали вони. А це не та єдність, яка потрібна країні в цей момент. Однак я не знімаю відповідальність з опозиційних фракцій».
«Треба розуміти — суперечки у Верховній Раді — це нормально. Так, це неприємно, і в Україні формат цих суперечок іноді виходить за межі бажаного, але зрештою відсутність суперечок — це Росія. Тому треба, попри все, розуміти, що політичні дискусії — частина демократичного процесу», — зауважила вона.
Водночас депутатка наголосила, що на фоні останніх заяв Президента США Дональда Трампа, розмов про перемовини і геополітичної ситуації бачить єднання колег з різних фракцій.
Читайте також: Спроби нав’язати Україні рішення ззовні підірвуть перспективи стійкого миру — відкриття ПА ОБСЄ у Відні
«Наразі я перебуваю у відрядженні з представниками опозиційних фракцій, зокрема «Європейської Солідарності», «Батьківщини» та іншими колегами, і ми маємо абсолютну єдність у розумінні ситуації, яка наразі відбувається, і в тому, як говорити з нашими партнерами», — відзначила Совсун.
Представниця фракції «Голос» у парламенті зауважила, що парламент в умовах реалій сьогодення буде працювати і бороти усі виклики спільно.
«Як це часто буває в історії України, великі кризи нас більше об’єднують. Сподіваюся, що зараз ми побачимо це єднання. Ми, звичайно, не мали б так до цього йти, але в дуже складних кризових ситуаціях здатність об’єднуватися у парламентаріїв залишається. Я сподіваюся, що в умовах складної геополітичної ситуації, яка навколо нас складається, ситуація в парламенті покращиться. Це буде дуже сумно, якщо ми залишимося настільки роз’єднаними. Іншого виходу, окрім як демонструвати максимальну єдність, у нас просто немає», — акцентувала вона.
Народна депутатка із парламентської фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз також зазначила, що у всі критичні моменти української історії, «лише єдність допомагала нам встояти, а розкол завжди працював на руйнування держави».
«На жаль, бачимо, що чинна влада або не знає історію, або не здатна осягнути вплив своїх дій… Питання єдності Верховної Ради надзвичайно складне. На словах керівництво країни та парламенту заявляють про єдність і необхідність спільно працювати в інтересах України. А, по факту, «Слуги народу» створили неоголошену коаліцію з ОПЗЖ та позафракційними депутатами і тихенько домовляються про вирішення своїх питань», — зазначила вона.
Водночас Фріз заявила, що влада вже ввела країну в парламентську кризу, влаштувавши політичне переслідування та запровадивши санкції проти лідера опозиції Петра Порошенка. На її думку, санкції, виклики в ДБР – це частина дискредитаційної кампанії, яку влада почала проти Порошенка.
«Очевидно, що це вже початок виборчих перегонів. Ганебно завчасний, але факт залишається фактом. Замість цих політичних ігор та маніпуляцій влада мала б зробити декілька реальних кроків, які посилили б Україну – створити коаліцію національної єдності проєвропейських демократичних сил, на основі коаліції створити Уряд національної єдності, сформувати професійну переговорну групу, не з 5-6 менеджерів, які провалилися, а з фахових дипломатів та переговорників, і направити всі можливі кошти на фінансування ЗСУ та закупівлю озброєння», — акцентувала депутатка.
Читайте також: Зеленський: Я не хочу бути тою особистістю в історії, яка дасть Путіну окупувати мою країну
За її словами, ці прості кроки «можна зробити у парламенті хоч завтра, якщо влада дійсно готова діяти в інтересах країни».
«Настав час фахової ґрунтовної роботи, тільки так ми зможемо ефективно донести позицію президенту Трампу і довести спроможність боротися за національні інтереси України», — акцентувала Фріз.
Водночас перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко відзначив, що унікальність українського народу – в силі його духу.
«Ми здатні на єдність і демонструємо її всьому світові як приклад — якими треба бути міжнародними лідерами на зовнішньополітичному рівні, аби досягти на практиці того, про що говорять всі у своїх виступах. Тільки українці мають право обирати як їм жити, під яким керівництвом та яким шляхом рухатися. І цей вибір мають приймати ззовні», — заявив він.
Народний депутат із фракції «Батьківщина» Андрій Пузійчук наголосив не лише на важливості єдності парламенту, але й суспільства.
«На сьогоднішній день всі українці свідомі. Вони розуміють, які виклики стоять перед нами… Українці в тяжкі моменти ще більше об’єднуються і ще більше гуртуються, ніж до цього. Гуртуємося і стоїмо на своєму. Україна з 2014 року відстоює свої інтереси, відстоюємо свою країну, свою незалежність і своє майбутнє. Звісно, нам в своїй країні робити свою роботу, працювати на благо країни, на здобуття перемоги», — підкреслив депутат.
Парламентарій від «Батьківщини» заявив, що лідер фракції Юлія Тимошенко також наголошує на максимальній єдності як в суспільстві, так і в парламенті для подолання усіх наявних викликів сьогодення.
Водночас він сказав: «На початку повномасштабного вторгнення, майже три роки тому, ми побачили, що таке єдність українського парламенту, влади та народу. Зараз знову Україна переживає тяжкий час у зовнішньо- та внутрішньополітичному плані. Не дивлячись на усі чвари всередині парламенту, я впевнений, що цей орган повинен бути зараз єдиним як ніколи».
Заступник голови параламентської фракції «Слуга народу» Максим Ткаченко відзначив, що під час роботи дев’ятого скликання Ради виникала значна кількість викликів, «але ми завжди їх долали і з 2019 року працюємо як єдиний механізм, на благо народу та Збройних сил».
Депутат наголосив, що парламент завжди був місцем конструктивного діалогу для вирішення усіх важливих питань та має їм залишатись попри усі зовнішні та внутрішні виклики, що виникають.
«Я закликаю усіх членів фракції «Слуга народу», заступником голови якої я маю честь бути вже шостий рік, так і усіх колег з інших фракцій та депутатських груп. Сьогодні ми зобов’язані бути єдиними як ніколи для нашої спільної перемоги над російським злом», — акцентував заступник голови парламентської фракції.
Читайте також: Єврокомісія: Президент України був обраний на вільних демократичних виборах, а російський — ні
В умовах нинішніх викликів Україна потребує не лише стратегічної єдності серед політиків, а й підтримки кожного громадянина. Час, коли розбіжності ставали перешкодою для прогресу, залишився позаду. Важливо, щоб усі гілки влади, незалежно від політичних переконань, працювали на благо держави, демонструючи спільний курс на зміцнення національної безпеки та розвиток демократії. Тільки разом, злагоджено і рішуче, Україна здатна подолати будь-які перешкоди та досягти своєї мети — забезпечити мир, стабільність і процвітання для всіх своїх громадян. Тому єдність у цей складний період — це не просто політична потреба, а життєва необхідність для нашої перемоги.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий