TodayUA.com


Останні новини

Словаччина хоче продовження винятку з нафтового ембарго проти РФ

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

ЄС не перебиратиме на себе функції НАТО

Октябрь 30
02:57 2024


Події, що відбуваються у світі, лише підтверджують важливість та вагу міцних трансатлантичних зв’язків. Тож у питаннях безпеки й оборони ЄС ніколи не конкуруватиме з НАТО, але зможе принести додану вартість у спільні зусилля в цій сфері.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу в новому складі Європейської комісії.

ЄС не претендує на те, щоб перебрати на себе роль, яку відіграє НАТО. Мене доволі часто питають, чи буде якась конкуренція між НАТО і Європейською комісією, маючи на увазі мій майбутній портфель єврокомісара з оборони та космосу. Я абсолютно впевнений, що жодної такої конкуренції не буде. Ми справді не претендуємо на те, аби втручатися у ті сфери діяльності, в яких НАТО є дуже успішним, наприклад у військове планування або у вище військове керівництво. Але ЄС може привнести додану вартість як для країн-членів, так і для самого НАТО», — зазначив Кубілюс.

Він зауважив, що ЄС має потужності, яких немає в Альянсу, наприклад у мобілізації оборонних ресурсів, відповідного фінансування або у розробці регуляторного законодавства для оборонної промисловості та військової мобільності.

При цьому європейський політик наголосив, що трансатлантичні зв’язки є дуже важливими, і вони завжди залишатимуться такими. Саме Європейський Союз має відповісти на питання, як багато відповідальності він спроможний взяти за оборону Європейського континенту.

«Не лише Росія, але й Китай постає як реальна військова сила і доволі активно розвиває власну військову промисловість. Тож у майбутньому, ймовірно, протягом наступних десятиліть, ми можемо очікувати, що американці будуть вимушені приділяти значно більше уваги стримуванню китайських наступальних планів. Саме тому нам варто очікувати, що американська присутність на Європейському континенті, разом з усіма спроможностями США захищати Європу, може зменшитися. Тож маємо дбати про те, щоб оборонятися самим, так би мовити, своїми руками», — вважає Кубілюс.

Читайте також: Європа має бути готовою до військового зіткнення з Росією за 6-8 років — депутати Європарламенту

Він окремо наголосив, що таке прагнення ЄС до стратегічної автономії не означає жодної кризи у відносинах між ЄС і НАТО, оскільки Альянс лише зміцниться внаслідок посилення його європейської складової.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com