ЄС підтвердив свої зобов’язання підтримувати Україну до настання справедливого миру
Європейський Союз засудив російську агресію проти України та висловив підтримку завершення війни на основі Формули миру Президента Зеленського та базових положень Хартії ООН з дотриманням територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у висновках Ради міністрів із загальних справ щодо розширення ЄС, що стосуються країн Західних Балкан, Туреччини, України, Молдови й Грузії. Документ оприлюднений на сайті Європейської ради.
«Рада ЄС повторює своє рішуче засудження російської агресивної війни проти України, яка є кричущим порушенням Хартії ООН, та підтверджує свою триваючу підтримку незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів, а також її праву на самооборону», — йдеться у документі.
Європейські урядовці підтвердили відданість відновленню в Україні всеохоплюючого, справедливого та тривалого миру, на основі принципів Хартії ООН, а також у відповідності до ключових принципів та завдань української «Формули миру».
«Жодні ініціативи по Україні не можуть прийматися без України. Рада ЄС підтверджує непохитні зобов’язання у наданні триваючої підтримки для України та для її народу так довго, як це буде необхідно, та настільки інтенсивно, як буде потрібно, у відповідності до Спільних безпекових зобов’язань ЄС-Україна, що були підписані у червні 2024 року», — наголошується у висновках Ради міністрів ЄС із загальних справ.
Читайте також: Євросоюз представив США чіткі аргументи про необхідність допомоги Україні — фон дер Ляєн
Як повідомлялося, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну у лютому 2022 року, ЄС та його країни-члени продовжують надавати Україні суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.
Україна отримала статус країни-кандидата на входження до ЄС, та розпочала скринінг національного законодавства на відповідність до правових норм ЄС, що є частиною переговорного процесу на шляху до повноправного членства країни в Європейському Союзі.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий