ЄС просуватиме на Генасамблеї ООН мирний процес, що був започаткований Україною
Під час спілкування із міжнародними партнерами в ході Генасамблеї ООН ЄС координуватиме позиції на підтримку мирного процесу, що був започаткований Україною під час першого Саміту мирну у Швейцарії. При цьому європейська сторона очікує на оприлюднення «плану перемоги» Президента Зеленського.
Про це сьогодні у Нью-Йорку під час пресконференції за підсумками неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбулася в кулуарах Генасамблеї ООН, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми маємо мирний процес та прагнення зупинити війну (в Україні – ред.). Ми підтримуємо процес, започаткований Україною, спрямований на досягнення справедливого та тривалого миру, справжнього миру. Це лише один надійний шлях вперед. Він буде координуючим посланням для Об’єднаних Націй цього тижня, коли ми будемо зустрічатися з нашими партнерами з усього світу. Ми хочемо, щоб мирний процес, який розпочався у Швейцарії у липні за участі 110 країн та організацій, продовжився», — сказав Жозеп Боррель.
Він зауважив, що наразі з’являються інші мирні пропозиції, та висловив переконання, що будь-які подібні пропозиції матимуть вагу, якщо будуть базуватися на повазі до Хартії ООН, визнаватимуть суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України, її право на самооборону тощо
Високий представник ЄС нагадав, що у лютому 2023 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію на підтримку України зі 141 голосом «за», і саме цей документ має бути основою для спрямування подальших мирних зусиль. Ця резолюція Генасамблеї ООН закликає Росію повністю та безумовно вивести війська з України, що було і залишається умовою для справедливого та тривалого миру.
Читайте також: Зеленський в ООН: Україна працює над реалізацією наступних пунктів Формули миру
«Ми очікуємо на презентацію Президентом Зеленським його «плану перемоги». Україна має покращити військову ситуацію, щоб вийти на переговори належним чином, з позицій сили. План перемоги – це про те, як вести війну. Мирний план – це про те, яке досягати миру. Хоча одна річ дуже тісно пов’язана з іншою», — додав Жозеп Боррель.
Як вже повідомляв Укрінформ, у Нью-Йорку розпочинає роботу чергова, 79 сесія Генеральної Асамблеї ООН. 22-23 вересня, перед початком дискусій високого рівня, відбувся Саміт майбутнього, на якому країни світу погодили так званий Пакт майбутнього, який визначає головні напрямки реформування ООН та підвищення ефективності її роботи.
24-28 та 30 вересня відбудуться традиційні загальні дебати високого рівня. Тема цьогорічних дебатів — «Нікого не залишити осторонь: спільні дії в ім’я миру, сталого розвитку та людської гідності для нинішнього і майбутніх поколінь»
Фото: picdrop.com
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий