TodayUA.com


Останні новини

Віткофф вважає, що Україну можуть менше хвилювати «російськомовні» регіони

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

ЄС стежитиме, як угода про надра зі США впливатиме на євроінтеграцію України

Апрель 16
13:20 2025


Українська сторона під час Ради асоціації Україна-ЄС запевнила, що майбутня угода з США не суперечитиме її зусиллям щодо вступу до ЄС, водночас Єврокомісія уважно стежитиме за тим, як майбутня угода впливатиме на процес євроінтеграції.

Про це заявила єврокомісар з розширення Марта Кос у Брюсселі на зустрічі з журналістами з ініціативи European Newsroom, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Країни-кандидати вільні у тому, які угоди укладати. Це стосується й угоди між США і Україною. Єврокомісія вітає всі угоди, що відповідатимуть найкращим інтересам України, але водночас ми будемо уважно стежити, яким може бути ймовірний вплив цієї угоди на процес вступу (до ЄС). Під час Ради асоціації Прем’єр-міністр підтвердив рішення уряду щодо європейської інтеграції. Він зазначив, що українці будуть їх дотримуватися і не буде жодних угод, які могли б поставити під загрозу шлях України до ЄС», — зазначила представниця Єврокомісії.

Читайте також: Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно — Зеленський

Стосовно зовнішніх впливів на процес розширення ЄС вона зауважила, що лише Європейський Союз може привести країни-кандидати до членства. Це питання відповідальності та авторитету ЄС, який має досягати результатів у процесі розширення, та не втратити жодну з країн-кандидатів. З іншого боку, за її словами, процес розширення ЄС ніколи раніше не був настільки складним унаслідок впливів зовнішніх сил, і не лише зі Сходу.

«За останніми даними Євробарометра, близько 90 відсотків європейців вважають, що ЄС має бути об’єднаним у вирішенні глобальних викликів з безпеки. Найвищий показник – 74 відсотки — припадає на людей, які вважають членство в ЄС добрим для себе. Минулі хвилі розширення ніколи не були про безпеку, але дуже багато змінилося за минулі три місяці. І не лише внаслідок російської агресії проти України, а й у результаті дій країни, яка протягом 80 років була союзником для Європейського Союзу. І це, на мій погляд, добре для ЄС», — зазначила Кос.

Читайте також: США пом’якшили вимоги щодо повернення допомоги з боку України — Bloomberg

Вона також зауважила, що країни-кандидати відкриті для іноземних інвестицій і можуть самі обирати інвесторів. Але й у цьому процесі Єврокомісія спостерігатиме за дотриманням європейських цінностей та принципів.

«Наприклад, ми маємо випадок з Чорногорією — вона підписала угоду з ОАЄ, які хочуть багато інвестувати у цю країну. Ми відслідковуємо, що відбувається у цій сфері. Тому що статус країни-кандидата накладає свої зобов’язання та має наслідки», — сказала єврокомісар.

Як повідомлялося, під час Ради асоціації Україна ЄС, що відбулася 9 квітня у Брюсселі, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що майбутня угода між Україною і США щодо спільної розробки корисних копалин має бути партнерською та не перетинати «червоних ліній» України, серед яких – положення Конституції, європейські прагнення й зобов’язання, а також норми міжнародного законодавства.

 Фото: Thierry Monasse/STA

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com