TodayUA.com


Останні новини

Українці щодня демонструють свій незламний дух

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

ЄС у безпеці тільки тому, що українці опираються російській агресії

Ноябрь 13
04:49 2024


Європейські лідери мають постійно наголошувати на справжніх причинах війни в Україні та пояснювати своїм громадянам необхідність зробити ціннісний вибір.

Таку думку українська лауреатка Нобелівської премії миру та правозахисниця Олександра Матвійчук висловила в розмові з власним кореспондентом Укрінформу під час Паризького саміту миру.

«За кордоном доводиться постійно наголошувати, що насправді у вільної Європи немає вибору. Що Україна для Росії — це не ціль, а засіб, за допомогою якого вона ламає світовий порядок. Путіну ж не треба ще трошки донбаської землі, йому треба відновити Російську імперію та залишитися у світовій історії. І я постійно на всіх зустрічах відкрито кажу, що Європейський Союз у безпеці тільки тому, що українці продовжують опиратись російській агресії», — пояснила топспікерка форуму в Парижі.

За її словами, зараз в Європі вже зрозуміло, хто став президентом США, але водночас немає жодної певності щодо його подальшої політики.

Читайте також: Європейські лідери можуть зробити більше для України — Матвійчук на форумі миру в Парижі

«Єдине, що яскраво відчувається — все більше й більше людей у європейських країнах розуміють, що в часи кризи треба проявляти лідерство і брати відповідальність на себе. Слід пояснювати своїм громадянам, що війна має не тільки військовий, а ще інформаційний вимір, економічний, політичний. А головне — ціннісний вибір. І з цієї точки зору, війна вже давно перейшла кордони ЄС», — наголошує Матвійчук.

На думку правозахисниці, головне завдання лідерів думки — доносити до європейців, що, якщо вони будуть ставити свій споживацький кошик та купівельну спроможність на перше місце, то матимуть ризик втратити і демократію, і свої громадянські права.

Читайте також: Маємо робити більше і швидше: Боррель закликав посилити військову підтримку України

«Якщо важливо не бути голодним, і саме на це ти обмінюєш свої права і свободи, то рано чи пізно ти опинишся в ситуації, що не матимеш навіть права сказати, що ти голодний. У країнах, які мають хоча б відносно вільну пресу і певний рівень демократії, ніколи не було голоду. Але зрозуміло, що люди мислять спрощеннями, і якраз завдання публічних інтелектуалів донести це до них», — пояснила нобелівська лауреатка.

Як повідомляв Укрінформ, очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський після зустрічі з високим представником ЄС Жозепом Боррелем заявив, що в Україні зараз пишеться історія, тому Європа зобов’язана докласти всіх зусиль, аби підтримати принципи міжнародного права та відновити табу на зміну кордонів силою.   

Фото: Paris Peace Forum

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com