TodayUA.com


Останні новини

Українці щодня демонструють свій незламний дух

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Євросоюз представив США чіткі аргументи про необхідність допомоги Україні

Ноябрь 08
19:14 2024


Євросоюз проводить діалог із своїм найбільшим партнером, яким є Сполучені Штати, та послідовно доводить до нього аргументи щодо продовження та посилення допомоги для України, оскільки російська агресія становить загрозу не лише для Європи, але й для глобальної безпеки.

Про це сьогодні у Будапешті під час прес-конференції за підсумками неформальної зустрічі Європейської ради заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми обговорили з нашими американськими друзями також той факт, що Росія є загрозою не лише для Європи, але для всієї глобальної безпеки. Тому що Росія – не лише авторитарна країна, яка загрожує демократії. Вона дедалі більше входить у союз з такими країнами як Іран та Північна Корея, які, разом із Китаєм, підживлюють цю війну. Я думаю, що це той аргумент, з яким ми також маємо бути дуже чіткими з нашими американськими друзями. Ми бачимо, що технології з Китаю й Ірану Росія використовує на полі бою. Це демонструє, що безпека Індо-Тихоокеанського регіону і Європи є взаємопов’язаними, як і європейські та американські інтереси відносно цього конфлікту», — зазначила фон дер Ляєн.

Читайте також: Україна має знаходитися за столом геополітичної гри, а не у її меню — Боррель

Вона зауважила, що ЄС дуже ретельно визначає фінансову допомогу для України. Зокрема, це стосується виділення 50 мільярдів євро в багаторічному бюджеті ЄС в форматі Українського фонду. Також Україна отримає кредит від G7, який надасть країні важливе фінансове полегшення до 2026 року. Урсула фон дер Ляєн нагадала, що у цей кредит в обсязі 50 мільярдів доларів, який додатково отримає Україна, кожен з партнерів по G7 робить свій справедливий внесок.

В свою чергу, президент Європейської ради Шарль Мішель під час підсумкової прес-конференції наголосив на необхідності повної реалізації принципу, якого ЄС дотримувався від самого початку російського вторгнення в Україну: нічого про Україну без України.

«Хочу наголосити на двох пунктах. Перший. З початку (російського – ред.) вторгнення ми завжди дотримуватися важливого принципу: нічого про Україну без українців. Це дуже важливий принцип й для майбутнього. Другий пункт. Я абсолютно переконаний: якщо ми дамо Кремлю сигнал, що ми є слабкими, і не можемо допомогти Україні, це буде поганим сигналом для інших режимів по усьому світу, які можуть спробувати порушувати міжнародне право, та скористатися вразливостями інших», — сказав президент Євроради.

Читайте також: Трамп розуміє, що не може змусити Україну піти на поступки РФ просто так — Bloomberg

Він зауважив, що це доволі важливі аргументи, які він готовий обговорювати із партнерами й союзниками Євросоюзу, безумовно, включно із Сполученими Штатами, щоб зробити вірні кроки протягом наступних тижнів та місяців для досягнення справедливого миру в Україні.

«Справедливий мир, — це такий мир, що оснований на принципах Хартії ООН. Але знову, не можна боротися за Україну без українців», — додав Шарль Мішель.

Як вже повідомлялося, сьогодні у Будапешті, столиці головуючої в ЄС Угорщини, відбулося неформальне засідання Європейської ради за участі глав держав та урядів країн ЄС.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com