Захід нарешті має знайти політичну волю для конфіскації заморожених активів РФ
«Україна — це наш перший щит проти російського імперіалізму. І Україна потребує нас. Однак сьогодні ніхто не може сказати, як саме ми будемо фінансувати військову допомогу Києву в майбутньому», — наголосила євродепутатка від групи Renew Europe («Оновити Європу») Наталі Луазо.
За її словами, європейський Фонд оборони, який було представлено нещодавно, не передбачає «жодного євро» для України, а спроба високої представниці ЄС із закордонних справ Каї Каллас зібрати 40 млрд євро на військову допомогу для України не увінчалась успіхом.
«Європейські лідери досі ігнорують звернення та заклики з Європейського парламенту використати заморожені активи», — констатувала вона.
Такої ж позиції дотримується її колега з групи Європейської народної партії Сандра Кальнєте.
«Україна є ключовим елементом архітектури безпеки Європи. Мир через силу залишається єдиним шляхом до зупинки воєнної машини Кремля. Тож слід нарешті знайти політичну волю для конфіскації заморожених російських активів», — заявила вона під час дебатів.
Латвійська депутатка додала, що російського диктатора Володимира Путіна необхідно змусити погодитися на мир шляхом ефективного ослаблення Росії, паралельно зміцнюючи Україну політично, військово та фінансово.
Заступник голови групи «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» Янніс Маніатіс наголосив, що майбутнє Європи залежить від того, яким буде мир в Україні.
Читайте також: Європа має перейти від допомоги Україні до підтримки її ВПК — фон дер Ляєн
«Саме тому ми маємо продовжувати підтримку українців, які борються за захист своєї Батьківщини. Саме тому ми повинні використати заморожені російські активи та перекрити фінансові джерела, що живлять цю незаконну війну на наших кордонах», — заявив він.
Як повідомлялося, в середу, 7 травня, депутати Європарламенту обговорювали спільно з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та представниками Ради ЄС, як саме ЄС може сприяти досягненню справедливої, стійкої та всеосяжної мирної угоди для України, яка збереже суверенітет і територіальну цілісність та базуватиметься на міжнародному праві.
Читайте також: Стійкий мир в Україні допоможе збудувати нову безпекову архітектуру в Європі — фон дер Ляєн
Президентка Єврокомісії заявила, що ЄС та його країна мають продовжувати військову підтримку України, але при цьому приділити більше уваги подальшій інтеграції української та європейської оборонної промисловості.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий