Закон про покарання за розголошення даних реєстрів можуть ухвалити лише після обговорення зі ЗМІ
Законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за розголошення інформації з закритих реєстрів може бути ухвалено лише у тому випадку, якщо Комітет з питань правоохоронної діяльності перегляне свою позицію та проведе публічні обговорення зі ЗМІ.
Про це повідомив народний депутат із фракції «Голос», голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин під час брифінгу у Верховній Раді, передає кореспондент Укрінформу.
«Законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за доступ до закритих реєстрів № 10242 вчора не було включено в порядок денний засідання Ради на цей тиждень. Я дякую усім представникам парламентських фракцій за це», — зазначив парламентарій.
Водночас він наголосив, що узгодження порядку денного відбувається щоденно, та висловив сподівання, що дана законодавча ініціатива знову не з’явиться у порядку денному.
За словами Юрчишина, поки профільний комітет з питань правоохоронної діяльності не перегляне своє рішення, не змінить формулювання, які б гарантували захист викривачам корупції й джерелам журналістів, ризик залишається.
На його думку, журналістам потрібно надати гарантію, що коли вони поширюватимуть суспільно важливу інформацію, то ніякої відповідальності за їхні дії не буде, «бо ключова функція медіа — робити доступною суспільну інформацію».
Читайте також: Рада знову розглядатиме закон про покарання журналістів за оприлюднення інформації з держреєстрів
«Наразі є два варіанти як остаточно вийти з цієї проблеми: або комітет відкликає даний законопроєкт своїм рішенням, або, власне, він змінює текст у співпраці з медіа», — заявив голова Комітету з питань свободи слова.
Юрчишин заявив, що його комітет запропонував перелік представників медіа, перелік експертів, яких пропонується долучити до доопрацювання цього законопроєкту.
«Наша ідея дуже проста. З одного боку, правоохоронні органи, які мають пояснити, чому такий законопроєкт треба. З іншого боку, журналісти, які можуть задати питання і почути, як буде гарантована, власне, робота з джерелами для представників медіа. І якщо ми знайдемо компроміс чи консенсус, то будемо виносити в зал і голосувати. Ми критично зацікавлені в існуючій ситуації, щоб викривачі корупції, викривали її і допомагали антикорупційним органам. Поки ці пропозиції і зауваження не враховані, до того моменту ми будемо робити все, щоб даний законопроєкт не було прийнято», — акцентував народний депутат.
Законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального кодексу, зокрема посилення покарання за розголошення інформації з державних реєстрів у період війни. Згідно з документом, порушникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. При цьому норми про звільнення від відповідальності для викривачів корупції не передбачаються.
Як повідомляв Укрінформ, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат Ярослав Юрчишин заявив, що до порядку денного Верховної Ради знову включили законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за розголошення інформації з реєстрів.
4 грудня парламент не проголосував законопроєкт №10242 щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах. Серед іншого документ передбачає відповідальність для журналістів. Так, народні депутати відправили його на повторне друге читання.
Як повідомлялось, у січні 2024 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні проєкт закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації, що оброблюється в публічних електронних реєстрах та посилення кримінальної відповідальності під час дії воєнного стану за кримінальні правопорушення у сфері використання інформаційно-комунікаційних систем» № 10242.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий