Законодавство про місцеві вибори потребує коригування через війну
У грудні цього року спливає термін повноважень представників органів місцевого самоврядування, і в разі продовження воєнного стану та неможливості проведення місцевих виборів необхідні певні законодавчі зміни.
Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
«У нас не дуже зрозуміло, що робити з тим, що скоро строк повноважень органів місцевого самоврядування закінчиться. Він чітко виписаний в Конституції – 5 років. Отже, в грудні 2025 року у більшості голів громад і депутатів закінчиться мандат. Тут треба якесь невелике законодавче коригування, щоб вони могли й далі бути в повноваженнях, якщо воєнний стан знову затягується і наприкінці 2025 року не буде можливості проводити вибори», – сказав перший віцеспікер.
На його думку, «невеликі питання щодо місцевих виборів» вдасться вирішити у цьому році. «Я думаю, навіть місцеві вибори під час війни не треба проводити», – сказав Корнієнко.
Відповідаючи на запитання, чи не тиснуть на Україну західні партнери щодо проведення президентських і парламентських виборів, перший віцеспікер запевнив, що «поки що ніхто від нас нічого не вимагає». Водночас він зауважив, що запитань на цю тему у них багато, і українська сторона регулярно все роз’яснює, спираючись на законодавство.
Читайте також: Мінімум 50 народних депутатів дев’ятого скликання Ради отримали підозри — Корнієнко
«Тому що Конституція, закон про воєнний стан і Виборчий кодекс чітко регулюють питання президентських і парламентських виборів і, відповідно, легітимності цих інституцій та їх представників. У нас є думка суспільства щодо цього, ми її знаємо, що суспільство не підтримує цю ідею (проведення виборів – ред.)», – сказав Корнієнко.
Він підкреслив: «Тим, хто радить проводити вибори, треба просто поїхати в Україну, пожити тиждень під «шахедами», коли 3-5 тривог на день у Києві та інших великих містах, обстріли постійні. Говорити в таких умовах про якусь демократичну кампанію просто немає підстав».
Перший заступник Голови ВР зазначив, що тема повоєнних виборів обговорювалася і під час його візиту до Німеччини, де він узяв участь у конференції, присвяченій євроінтеграції України, і провів низку зустрічей.
«Колеги, представники ЦВК, громадянського суспільства озвучували в Берліні величезний масив викликів. Звичайно, ми в парламенті також знаємо всі ці виклики та теж будемо готові, як тільки безпекова ситуація буде сприяти. Але ми розуміємо, що для будь-яких передвиборчих процесів має закінчитися війна, має бути справедливий мир для України. Тоді можемо переходити до планування та проведення всіх уже пропущених, на жаль, виборчих кампаній», – сказав перший віцеспікер.
Як повідомлялось, Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю американському подкастеру Лексу Фрідману, що відповідно до закону вибори в Україні відбудуться відразу після скасування воєнного стану.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий