Запропонований Раді законопроєкт знищить незалежність антикорупційної інфраструктури країни
НАБУ і САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, закликаючи народних депутатів утриматися від голосування, яке «може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні».
Заяву оприлюднило НАБУ у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Парламент готується до другого читання законопроєкту №12414, до якого в останній момент внесено правки, що фактично знищують незалежність САП та підпорядковують діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору», – йдеться у заяві.
Вказується, що законопроєкт, зокрема, передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам; може закрити розслідування на вимогу сторони захисту; сам вирішує спори про підслідність; самостійно підписує підозри топпосадовцям; керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
Читайте також: Посли G7 висловили «серйозне занепокоєння» через слідчі дії стосовно НАБУ
«Фактично у разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. Антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована. Закликаємо народних обранців утриматися від голосування, яке може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні», — йдеться у заяві.
Читайте також: НАБУ прокоментувало ситуацію із затриманням російського «крота»
Раніше 22 липня народний депутат Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, що до порядку денного засідання парламенту внесли законопроєкт 12414 щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.
Голова антикорупційного комітету ВР Анастасія Радіна у Фейсбуці наголосила, що законопроєкту №12414 додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».
Напередодні Служба безпеки України та Офіс генпрокурора провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро. Причинами обшуків у переважній більшості випадків називають участь окремих осіб у ДТП, проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором.
Посли держав «Групи семи» висловили занепокоєння у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо Національного антикорупційного бюро, під час якого викрито підозрюваного у зв’язках із РФ.
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий