TodayUA.com


Останні новини

Євродепутат назвав нісенітницею заяву Угорщини про «кожне п’яте євро» з нового бюджету для України

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Запропонований Раді законопроєкт знищить незалежність антикорупційної інфраструктури країни

Июль 22
12:59 2025


НАБУ і САП оприлюднили офіційну заяву щодо законопроєкту №12414, закликаючи народних депутатів утриматися від голосування, яке «може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні».

Заяву оприлюднило НАБУ у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Парламент готується до другого читання законопроєкту №12414, до якого в останній момент внесено правки, що фактично знищують незалежність САП та підпорядковують діяльність НАБУ і САП генеральному прокурору», – йдеться у заяві.

Вказується, що законопроєкт, зокрема, передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору; має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам; може закрити розслідування на вимогу сторони захисту; сам вирішує спори про підслідність; самостійно підписує підозри топпосадовцям; керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.

Читайте також: Посли G7 висловили «серйозне занепокоєння» через слідчі дії стосовно НАБУ

«Фактично у разі ухвалення цього законопроєкту керівник САП стає номінальною фігурою, а НАБУ втрачає незалежність і перетворюється на підрозділ Генпрокуратури. Антикорупційна інфраструктура України, вибудувана з 2015 року разом із міжнародними партнерами, буде зруйнована. Закликаємо народних обранців утриматися від голосування, яке може остаточно знищити незалежність антикорупційної системи в Україні», — йдеться у заяві.

Читайте також: НАБУ прокоментувало ситуацію із затриманням російського «крота»

Раніше 22 липня народний депутат Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, що до порядку денного засідання парламенту внесли законопроєкт 12414 щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану.

Голова антикорупційного комітету ВР Анастасія Радіна у Фейсбуці наголосила, що законопроєкту №12414 додали правки, які «роблять САП декоративною інституцією і передбачають повне узалежнення діяльності НАБУ і САП від волі генерального прокурора».

Напередодні Служба безпеки України та Офіс генпрокурора провели щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро. Причинами обшуків у переважній більшості випадків називають участь окремих осіб у ДТП, проте деяким працівникам інкримінують можливі зв’язки з країною-агресором.

Посли держав «Групи семи» висловили занепокоєння у зв’язку з розслідуванням СБУ щодо Національного антикорупційного бюро, під час якого викрито підозрюваного у зв’язках із РФ.

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com