TodayUA.com


Останні новини

Китай пригрозив шахтам санкціями за надмірний видобуток вугілля — Bloomberg

0 комментариев Читать всю статью

Ми в соцмережах

Зеленський назвав послам п’ять головних завдань

Июль 22
09:04 2025


Президент Володимир Зеленський заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає життя в Україні передусім, і всьому, що завдає болю Росії за цю війну.

Про це глава держави сказав у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили», передає Укрінформ.

«Росіяни шукають ресурси на подальшу війну, безумовно, і зокрема – на цей, наступний рік. Багато зроблено, щоб їх обмежити в ресурсах, багато зроблено, щоб їх обмежити у потенціалі, завдяки нашим воїнам і завдяки дипломатії, усій державі, нашим людям. Але треба більше. Більше. Головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає українське життя в Україні передусім, і усьому, що завдає болю Росії за цю війну. І кожен із вас має бути конкретним у власних результатах заради наших людей, заради України. Це не пафос, це правда. Я вважаю, що це головна ціль», — наголосив Зеленський.

Він виокремив п’ять пріоритетів, на які мають орієнтуватися українські дипломати. Перший з них – це зброя.

«Зараз ключове – це дрони, усі типи дронів. У нас є значний дефіцит фінансування. Він є – це факт. Ми на всіх рівнях – це й відносини з країнами безпосередньо, і спільні формати, такі пріоритетні, як «Рамштайн» і Коаліція охочих, – усюди ми шукаємо додаткове фінансування. На рівні посольств це треба максимально підтримувати», — зазначив глава держави.

Він також закликав дипломатів бути активними – політично і медійно – у питанні ППО для України.

Читайте також: Зеленський призначив 16 послів

«Світ повинен знати, що відбувається через ці ганебні удари Росії та як саме можна захистити життя тут. Це має бути роботою не тільки Києва, а й усіх наших посольств, всіх наших представників. Ваші країни перебування мають вас чути, мають вас підтримувати. Нам потрібен цей результат», — акцентував Президент.

Другим пріоритетом він назвав російські активи. «Російські активи мають працювати на захист від агресії Росії», — зауважив Зеленський, додавши, що це стосується, зокрема, й санкцій.

«Ми в Україні розпочали роботу із синхронізації санкцій. Санкції партнерів застосовуємо в нашій юрисдикції, і, відповідно, українські санкції мають бути поширені в юрисдикціях наших партнерів. Я знаю, це непросто, але це необхідно, і це саме є відповідальність Міністерства закордонних справ України разом із Радою національної безпеки і оборони України», — наголосив Президент.

Третім пріоритетом він визначив інтеграційні процеси з ЄС і НАТО. «Щодо Європейського Союзу – у цьому році наш уряд має забезпечити готовність щодо всіх перемовин, щодо всіх перемовних кластерів. І це буде», — сказав Зеленський.

Четвертим пріоритетом є переговорний процес.

«Нам потрібно більше динаміки в перемовинах для закінчення війни. Це складний напрям. І ми всі розуміємо, що справді результативні перемовини можуть бути тільки на рівні лідерів. Зараз наші представники готують ще щонайменше один обмін із Росією – і секретар РНБО Рустем Умєров запропонував російській стороні провести нову зустріч представників у Туреччині. Адженда зустрічі для нас зрозуміла: повернення полонених, повернення дітей, які були викрадені Росією, та підготовка зустрічі лідерів. Я прошу вас інформувати країни вашого перебування про необхідність саме такого переговорного підходу, саме такої адженди та забезпечувати Україні необхідну політичну підтримку», — сказав Зеленський.

Читайте також: Японія, Канада, ОАЕ та ще низка країн і організації: куди Зеленський призначив нових послів

Пʼятим пріоритетом він визначив необхідність сприяти нашим громадянам і українським громадам. «Українці – це вже глобальна спільнота. Є певні відмінності між хвилями міграції, безумовно, є різні потреби в різних географіях, але сенс один – маємо зберігати зв’язок всіх наших людей з Україною», — наголосив глава держави, згадавши у цьому контексті нещодавно ухвалений закон про множинне громадянство.

«Поступово будемо визначати коло країн, із якими будуть відкриватися відповідні процедури. Я думав розпочати з країн, де найбільше українців зараз. Це передусім такі країни, як Німеччина, Польща, Чехія, держави Балтії. А далі – відповідні консультації з Прем’єр-міністром України, міністром закордонних справ і з паном спікером. Я думаю, ми проведемо всі ці консультації, і список країн буде готовий», — зазначив Президент.

Він наголосив, що українські посольства і консульства справді мають бути центрами активності заради України.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні після наради з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою Президент заявив, що призначив 16 нових послів. Для кожного нового посла визначили персональні завдання та критерії оцінки результативності.

Фото: ОП

Share

Статьи по теме






0 Комментариев

Хотите быть первым?

Еще никто не комментировал данный материал.

Написать комментарий

Комментировать

Залишаючи свій коментар, пам'ятайте, що зміст та тональність вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано пов'язані із цією новиною. Виявляйте повагу та толерантність до своїх співрозмовників. Користувачі, які систематично порушують це правило, будуть заблоковані.

Website Protected by Spam Master


TodayUA.com