Зеленський назвав послам п’ять головних завдань
Президент Володимир Зеленський заявив, що головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає життя в Україні передусім, і всьому, що завдає болю Росії за цю війну.
Про це глава держави сказав у зверненні до учасників щорічної наради керівників закордонних дипломатичних установ України «Від сили дипломатії до дипломатії сили», передає Укрінформ.
«Росіяни шукають ресурси на подальшу війну, безумовно, і зокрема – на цей, наступний рік. Багато зроблено, щоб їх обмежити в ресурсах, багато зроблено, щоб їх обмежити у потенціалі, завдяки нашим воїнам і завдяки дипломатії, усій державі, нашим людям. Але треба більше. Більше. Головне завдання української дипломатії – сприяти всьому, що захищає українське життя в Україні передусім, і усьому, що завдає болю Росії за цю війну. І кожен із вас має бути конкретним у власних результатах заради наших людей, заради України. Це не пафос, це правда. Я вважаю, що це головна ціль», — наголосив Зеленський.
Він виокремив п’ять пріоритетів, на які мають орієнтуватися українські дипломати. Перший з них – це зброя.
«Зараз ключове – це дрони, усі типи дронів. У нас є значний дефіцит фінансування. Він є – це факт. Ми на всіх рівнях – це й відносини з країнами безпосередньо, і спільні формати, такі пріоритетні, як «Рамштайн» і Коаліція охочих, – усюди ми шукаємо додаткове фінансування. На рівні посольств це треба максимально підтримувати», — зазначив глава держави.
Він також закликав дипломатів бути активними – політично і медійно – у питанні ППО для України.
Читайте також: Зеленський призначив 16 послів
«Світ повинен знати, що відбувається через ці ганебні удари Росії та як саме можна захистити життя тут. Це має бути роботою не тільки Києва, а й усіх наших посольств, всіх наших представників. Ваші країни перебування мають вас чути, мають вас підтримувати. Нам потрібен цей результат», — акцентував Президент.
Другим пріоритетом він назвав російські активи. «Російські активи мають працювати на захист від агресії Росії», — зауважив Зеленський, додавши, що це стосується, зокрема, й санкцій.
«Ми в Україні розпочали роботу із синхронізації санкцій. Санкції партнерів застосовуємо в нашій юрисдикції, і, відповідно, українські санкції мають бути поширені в юрисдикціях наших партнерів. Я знаю, це непросто, але це необхідно, і це саме є відповідальність Міністерства закордонних справ України разом із Радою національної безпеки і оборони України», — наголосив Президент.
Третім пріоритетом він визначив інтеграційні процеси з ЄС і НАТО. «Щодо Європейського Союзу – у цьому році наш уряд має забезпечити готовність щодо всіх перемовин, щодо всіх перемовних кластерів. І це буде», — сказав Зеленський.
Четвертим пріоритетом є переговорний процес.
«Нам потрібно більше динаміки в перемовинах для закінчення війни. Це складний напрям. І ми всі розуміємо, що справді результативні перемовини можуть бути тільки на рівні лідерів. Зараз наші представники готують ще щонайменше один обмін із Росією – і секретар РНБО Рустем Умєров запропонував російській стороні провести нову зустріч представників у Туреччині. Адженда зустрічі для нас зрозуміла: повернення полонених, повернення дітей, які були викрадені Росією, та підготовка зустрічі лідерів. Я прошу вас інформувати країни вашого перебування про необхідність саме такого переговорного підходу, саме такої адженди та забезпечувати Україні необхідну політичну підтримку», — сказав Зеленський.
Читайте також: Японія, Канада, ОАЕ та ще низка країн і організації: куди Зеленський призначив нових послів
Пʼятим пріоритетом він визначив необхідність сприяти нашим громадянам і українським громадам. «Українці – це вже глобальна спільнота. Є певні відмінності між хвилями міграції, безумовно, є різні потреби в різних географіях, але сенс один – маємо зберігати зв’язок всіх наших людей з Україною», — наголосив глава держави, згадавши у цьому контексті нещодавно ухвалений закон про множинне громадянство.
«Поступово будемо визначати коло країн, із якими будуть відкриватися відповідні процедури. Я думав розпочати з країн, де найбільше українців зараз. Це передусім такі країни, як Німеччина, Польща, Чехія, держави Балтії. А далі – відповідні консультації з Прем’єр-міністром України, міністром закордонних справ і з паном спікером. Я думаю, ми проведемо всі ці консультації, і список країн буде готовий», — зазначив Президент.
Він наголосив, що українські посольства і консульства справді мають бути центрами активності заради України.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні після наради з міністром закордонних справ Андрієм Сибігою Президент заявив, що призначив 16 нових послів. Для кожного нового посла визначили персональні завдання та критерії оцінки результативності.
Фото: ОП
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий