Зеленський обговорив із прем’єром Канади двосторонню співпрацю, припинення вогню та тиск на Росію
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.
«Ми захоплюємося тим, що ви робите. Ми захоплюємося вашою відданістю миру, яку ви знову продемонстрували цього тижня. І наголошуємо: не може бути миру без повної підтримки та участі України, і ви маєте нашу абсолютну підтримку», – зазначив премʼєр-міністр Канади.
Своєю чергою Зеленський подякував Канаді та канадському народові за непохитну підтримку України від самого початку повномасштабного російського вторгнення.
Президент наголосив, що цього тижня була реальна можливість зробити важливий крок до закінчення війни – досягти припинення вогню, – якби зустріч між Україною та Росією в Туреччині відбулася на найвищому рівні.
Відео: Володимир Зеленський / Фейсбук
«Ми дійсно чекали Путіна, але він не з’явився. Ми вважаємо, що він боїться прямих двосторонніх переговорів. Але попри все, я думаю, що рішення щодо обміну військовополоненими дуже важливе. Тисяча людей – це багато. І я сподіваюся, ми отримаємо цей результат», – зауважив Зеленський.
Також глава держави коротко розповів про переговори в Стамбулі та наголосив, що важливо координувати спільні з партнерами зусилля.
«Ми повинні посилити тиск на Росію, на Путіна, щоб дійсно досягти миру якомога швидше. І звичайно, безумовне припинення вогню – це дуже важливо. Ось чому потрібен тиск. Більше тиску, більше санкцій. Ми вдячні вам за ваші пакети санкцій, а також європейським лідерам і, звісно, Сполученим Штатам Америки», – підкреслив Президент.
Читайте також: Канада та Британія обговорили допомогу Україні
Крім цього, Зеленський поінформував Карні про російські ракетні та дронові удари по цивільних і зазначив, що Україна потребує посилення протиповітряної оборони для захисту життів.
Окрему увагу співрозмовники приділили пріоритетам головування Канади в G7.
Україна розраховує на сильні додаткові санкції, зокрема вторинні, проти банківського та енергетичного секторів, а також проти тіньового танкерного флоту Росії. Крім того, важливо, щоб у фокусі G7 і далі була підтримка України, досягнення справедливого миру та гарантування безпеки.
Також лідери обговорили оборонну, енергетичну та економічну співпрацю, потенційні проєкти спільного виробництва та участь Канади у відбудові України.
Читайте також: У Канаді представили новий уряд
Зеленський запросив премʼєр-міністра Канади приїхати до України з візитом. Своєю чергою Карні підтвердив запрошення главі держави взяти участь у саміті G7 у червні.
Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський і президент Чорногорії Яков Мілатович на зустрічі обговорили перспективи співпраці між країнами в різних галузях, а також домовилися продовжувати обмін досвідом у процесу євроінтеграції.
Фото: ОП
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий