Зеленський заявив про продуктивність саміту Україна
За словами Президента, «найкраще, що можна почути від партнерів в умовах такої війни: який наступний крок можемо зробити, щоб підтримати Україну».
Данія, Ісландія, Норвегія, Фінляндія, Швеція готові збільшувати підтримку українського захисту, зазначив Зеленський.
Учасники саміту обговорили, як поставити в Україну додаткові системи ППО, зокрема «Петріоти». Також, повідомив глава держави, досягнута домовленість збільшувати оборонне виробництво як в Україні, так і в партнерів, і промислова база оборони від російської агресії тільки зростатиме.
Четвертий саміт Україна – Північна Європа / Фото: Володимир Зеленський
«Всі партнери-нордики підтримали План перемоги України — чіткі пункти, які посилюють нашу можливість наблизити справедливий мир. І я вдячний за готовність працювати з іншими партнерами, переконувати їх у тому, що рішучість може змінювати історію на краще», — підкреслив Зеленський.
На саміті «детально обговорили нашу потребу в геополітичній визначеності. Запрошення для України в НАТО — це спосіб посилити не лише Україну, а й усіх партнерів в Альянсі. Це відкриє значно позитивнішу безпекову перспективу для всіх держав — членів НАТО довгостроково, оскільки поставить крапку на імперських амбіціях Росії», — наголосив він.
Читайте також: Зеленський обговорив План перемоги з прем’єром Швеції
Як заявив Зеленський, «маємо спільне розуміння і щодо необхідності посилити санкції проти Росії, зокрема обмежити здатність використовувати тіньовий танкерний флот для фінансування агресії. Дуже важливо, щоб наших партнерів у Північній Європі підтримали в цьому всі партнери у Євросоюзі та G7».
Путінський тіньовий танкерний флот – це глобальна загроза, і настав час знайти рішення, щоб її подолати, переконаний Президент України.
Читайте також: Інвестиції у виробництво української зброї та Другий саміт миру: Зеленський зустрівся з прем’єром Фінляндії
Як повідомляв Укрінформ, 28 жовтня у Рейк’явіку відбувся четвертий саміт Україна — Північна Європа. У спільній заяві саміту прем’єр-міністри Ісландії, Данії, Норвегії, Швеції та Президент України вказали, що підтримують План перемоги і працюватимуть над тим, щоб сприяти його реалізації. Також у документі підкреслюється, що «майбутнє України — в НАТО».
Еще никто не комментировал данный материал.
Написать комментарий